"Промивання мізків" на Донбасі. Бойовики змушують вступати до їхніх партій "держслужбовців"

У зоні АТО ватажки терористів активно розбудовують дві великі партії.

Проросійські бойовики активно зайнялися розбудовою партійної системи на окупованій частині Донбасі. Там уже діють дві великі "провладні" партії, в які змушують вступати "держслужбовців". 

Про це в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна" розповів керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков.

"Соціальне невдоволення громадян зростає, і, усвідомлюючи поширення протестних настроїв, ватажки псевдореспублік, під патронатом своїх російських кураторів, намагаються створити на цих територіях політичну систему з ознаками тоталітарного режиму. Зокрема, формуються мережі силових, правоохоронних та спеціальних органів, які становитимуть основу для військово-поліцейської системи "державного управління". Паралельно у псевдореспубліках створюються політичні системи, очолювані ватажками сепаратистів, — ідеться про так звані громадські об'єднання "Донецька республіка" та "Мир Луганщині", які підпорядковуються, відповідно, ватажкам "ДНР" і "ЛНР" Олександру Захарченку та Ігорю Плотницькому. Примусовий вступ до цих організацій є умовою прийому людей на роботу, зокрема це стосується "держслужбовців",– розповів Маліков.

Ці дві організації мають стати основними "провладними партіями ДНР/ЛНР", за які люди мають голосувати у разі ймовірних місцевих виборів.

"При цьому для створення видимості демократії на випадок проведення місцевих виборів розбудовується низка фейкових і підконтрольних громадсько-політичних структур. Так, на території "ДНР" вже функціонує "Республіканська партія Донбасу", громадські рухи "Союз лівих сил Донбасу" та "Союз добровольців Донбасу". На теренах "ЛНР" зареєстровано організації "Луганський економічний союз", "Народний союз", "Луганський округ Донських козаків ВВД", "Фронт звільнення", "Єдина руська земля", "Військове співтовариство Луганщини", "Союз комуністів Луганщини" та "Луганська гвардія". На базі колишніх регіональних осередків КПУ створено "Компартію ДНР" та "Компартію ЛНР", які фактично підпорядковуються Комуністичній партії РФ", – уточнив посадовець.

На запитання, хто фінансує ці партії, Маліков сказав, що "неважко здогадатися. Особливо коли йдеться про питання, пов'язані з проведенням певних спеціальних операцій", натякаючи на Росію.

Чи причетні до фінансування колишні регіонали, Маліков не коментує.

"Не можу це коментувати. Достовірної інформації на цю тему в мене поки що немає, оскільки платіжок не бачив. Єдине, що скажу, в кожному разі основними модераторами всіх процесів на сьогодні там є спецслужби Російської Федерації. Стосовно зв'язків із колишніми високопосадовцями,— на відповідні потреби використовуються, зокрема, кошти Януковича, Клименка та Захарченка, свого часу виведені з України", – уточнив керівник Антитерористичного центру.

Ці кошти йдуть як на фінансування розбудови партій, так і на утримання бойовиків.

"Велика увага приділяється й ідеологічній обробці населення. Як відомо, на територіях "ЛНР" і "ДНР" заборонено мовлення українських телеканалів, наприкінці 2015 року в "ЛНР" видано розпорядження про заборону 117 українських інтернет-ресурсів, а в "ДНР" провайдерів зобов'язали обмежити доступ до 25 українських сайтів. Ще один механізм впливу на громадську думку — замовні соціологічні дослідження, які проводять підконтрольні структури й засвідчують підтримку лідера "ДНР" Олександра Захарченка на рівні 65-67%, а також превалююче негативне ставлення населення до українських ЗМІ, політичних партій тощо", – сказав Маліков.

Керівник Антитерористичного центру також розповів про функціонування в Ровеньках на Луганщині диверсійного угрупування з неповнолітніх дітей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: