"Пропагандистська ціль для внутрішнього споживання": у Міноборони відреагували на наміри Росії заборонити обмін бійців "Азова"

"Пропагандистська ціль для внутрішнього споживання": у Міноборони відреагували на наміри Росії заборонити обмін бійців "Азова"

Фото: Facebook-сторінка Ганни Маляр

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр прокоментувала заяву представників Держдуми Росії про намір заблокувати обмін військовослужбовців полку "Азов".

Маляр підкреслила, що заяви представників країни-агресорки щодо унеможливлення процесу обміну українських військових з "Азовсталі" спрямовані на внутрішню пропаганду.

Про це вона сказала в ефірі телемарафону 18 травня.

"У Росії є свої політичні процеси, є свої політичні угруповання. Тому дійсно, протягом цієї операції порятунку (захисників Маріуполя – ред.) і протягом перемовин ми звідти чуємо різні заяви різних людей з різних сил. Тому ми повинні їх сприймати як політичні заяви, спрямовані на пропагандистський ефект і на пропагандистську ціль для внутрішнього російського споживання", - зазначила вона.

Також Маляр закликала утриматися від публічних заяв щодо обміну полоненими в межах евакуації українських захисників з "Азовсталі", адже надмірна публічність іноді може зашкодити не лише даній конкретній операції порятунку, а й всьому процесу обміну.

"Я розумію ті хвилювання і переживання, які зараз оволоділи всією нашою країною, тому що це наші захисники, це наші герої, і дійсно ми всі робимо все можливе, щоб їх врятувати. Я розумію, що всі хочуть знати хоча б якусь інформацію, але триває операція порятунку. Це перше. По-друге, тривають перемовини. Тому що сама операція порятунку має декілька складних етапів. Цей процес дуже чутливий. Будь-яка інформація, яку ми оголосимо публічно, може зашкодити і самому процесу, і нашим захисникам.

Користуючись нагодою і ефіром, я хочу вкотре звернутись до наших активістів, небайдужих людей, які намагаються проводити інформаційні кампанії з обміну тієї чи іншої конкретної людини. Я хочу сказати, що часто це навпаки ускладнює процес перемовин. Це історія, якою повинні займатись професіонали", - наголосила заступниця очільника МОУ.

Нагадаємо, що генеральна прокуратура Росії подала до Верховного суду запит на внесення українського полку "Азов" до списку терористичних організацій.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація