Прострілена нога і повернення за ґрати. Дві історії засуджених до довічного, які воювали за "ДНР"

Українські військові неодноразово бачили, як в'язні працюють на терористів.

На Донбасі в полоні ворога досі перебувають 110 українських заручників, які залишаються предметом торгу за надання амністії бойовикам. Натомість із окупованої території залюбки передають людей, кого закон відправив сидіти за ґратами довічно. Як зазначається у сюжеті ТСН.Тиждень, вони мають шанс вийти на свободу і зробити кар'єру в терористів.

Нещодавно українській стороні бойовики передали 23 ув'язнених, серед яких 11 злочинців, які отримали найвищу міру покарання - довічне ув'язнення.

"Під час співбесіди з засудженими нам вдалося встановити, що їх схиляють до участі в незаконних збройних формуваннях так званих ЛНР та ДНР", - повідомив контррозвідник "Сем".

Імена деяких агітаторів до "зеківської армії" допомогли встановити самі ув'язнені. Як зазначив пожиттєво засуджений Олександр Михайлов, Олександр Савчук називає себе прокурором з нагляду над виправними закладами окупованої частини Донецької області. Водночас, коли він був заступником начальника колонії №52, звідти пішли на фронт довічні в'язні.

Один з перших сигналів, що бойовики шукають собі "гарматне м'ясо" за ґратами, вдалось отримати з Авдіївської промзони. У квітні 2016 року розвідники побачили, як на тому боці копають окопи люди в цивільному, а деякі з них були в характерному тюремному однострої.

Колишніх ув'язнених брали в полон і в Широкиному. Але найчастіше воювати пропонували довічникам, кому нічого втрачати. Корпус для довічників розташований у 52 колонії в окупованому Єнакієвому, звідки 11 убивць віддали Україні, а двох забрали воювати. Йдеться, за словами засуджених, про Віталія Стрельчука і В'ячеслава Верлана, які зникли з колонії раптово і несподівано для співкамерників.

На волі Стрельчук вступив до угруповання Безлера, тому вміння вбивати стало йому в пригоді. "Я зі Стрельчуком розмовляв. Він розповів, що приїжджав російський "Град". Усе комп'ютеризовано. Стали, розгорнулися, підключили штекер до ноутбука, отримали координати, відстрілялися і поїхали", - пригадує Олександр Михайлов, пожиттєво засуджений.

Його поплічник, В'ячеслав Верлан, навіть встиг зробити військову кар'єру. Є дані, що він став капітаном "армії ДНР". Відвоювавши рік, пострілявши в українців під Дебальцевим, Горлівкою та на луганському напрямку, обидва знову повернулись під дах Єнакієвської колонії. Точніше, їх повернули самі бойовики. За словами Михайлова, Верлан намагався втікти, але йому прострелили ногу і повернули за ґрати.

Але вони не перші, хто спробував купити собі свободу за кров співвітчизників. І, на жаль, не останні. Відсоток ув'язнених серед бойовиків не є секретом для українських спецслужб.

Андрій Цаплієнко

ВідеоВійськова кар’єра: як довічно засуджені поповнюють лави бойовиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: