Протести в Росії: політолог припустив, чи може змінитися позиція Кремля

Протести в Росії: політолог припустив, чи може змінитися позиція Кремля

Фото з соцмереж

В регіонах виникатимуть запитання до Путіна.

Невдоволення та протести в регіонах Росії через мобілізацію на війну проти України не змінять докорінно ситуацію. Це може лише скоригувати поведінку Кремля щодо цього процесу.

Про це 24 каналу розповів політолог Андрій Вігірінський.

За його словами, в регіонах виникатимуть запитання до Путіна, коли із сіл мобілізовують всіх чоловіків, а у багатомільйонній Москві мобілізовують всього 5 тисяч.

"У Кавказу буде відчуття справедливості, а воно там доволі загострене. Воно, щонайменше, викликає запитання щодо тих заходів, які організовують всередині Росії. Це схоже на "національні чистки", які свого часу організовували за СРСР",– зазначив експерт.

Експерт не вірить, що ситуація з протестами вплине на ситуацію в Росії фундаментально. Кремль може лише послабити заходи чи змінити вимоги до мобілізації. 

"Можуть трохи її переформатувати, щоб зняти напруження. Зважаючи на те, що мобілізація – це довготривалий процес, розпланований на декілька місяців, її не зупинять. Мабуть, в разі стихання акцій протесту її знову відновлять, й, можливо, це перейде у більш цивілізовані форми", – зауважив Вігірінський.

Експерт вважає, що з точки зору ментальності, мешканці Петербурга, Москви й Дагестану – це абсолютно різні люди.

"Ми не говоримо з вами про те, що через мітинги в Дагестані може відбутися зміна політичної верхівки у Кремлі. Ми говоримо, що під впливом цих протестів може змінитися радикально позиція Кремля в розумінні того, наскільки сильно вони можуть "нагнути" своє населення", - резюмував він.

Нагадаємо, у Путіна розповіли, чи планують запроваджувати воєнний стан в Росії.

Читайте також:

Мобілізація та військовий стан в Росії: як призов рашистів вплине на лінію фронту | Снєригьов

Мобілізація та військовий стан в Росії: як призов рашистів вплине на лінію фронту | Снєригьов

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація