Проти ЗСУ на Донбасі воювали цілі загони "спецназу Кадирова". Доповідь Яшина

Більшість "кадирівців" пройшли вишкіл у силових структурах.

Російський опозиціонер Ілля Яшин у своїй доповіді "Загроза національній безпеці" про Рамзана Кадирова повідомив про чеченських спецпризначенців, які воювали на боці бойовиків на Донбасі.

Російському політикові вдалося зібрати дані про те, хто займався підготовкою "кадирівського спецназу" - найпотужнішого боєздатного угрупування в Росії. Це завдання поклали на досвідченого офіцера російських спецслужб Данила Мартинова. Після виходу з російського спецпідрозділу "Альфа" у 2013 році  він був призначений помічником глави Чечні.

Під керівництвом Мартинова "чеченський спецназ" вийшов на новий професійний рівень. Так, у квітні 2015 року "кадирівці" здобули перемогу на чемпіонаті світу серед спецпідрозділів у Йорданії. Всього у змаганнях брали участь 43 команди з різних країн світу.

Примітно, але "кадирівці" беруть участь не тільки в змаганнях, але і реальних бойових діях. Цілі загони "спецназу Кадирова" воювали проти ЗСУ на окупованому Донбасі.

У доповіді Яшина йдеться, що 26 травня 2014 року було оприлюднено відео, зняте на мітингу бойовиків в окупованому Донецьку. На площі стояла вантажівка з озброєними вихідцями з Кавказу. У розмові з кореспондентом CNN один із них каже: "Ми - "кадирівці", і визнає, що працює в структурах МВС Чечні.

Цього ж дня ЗМІ повідомили про серйозні втрати серед "кадировців" на Донбасі. Тоді бойовики "ДНР" намагалися штурмувати аеропорт Донецька, підконтрольний кіборгам. Були знищені два КамАЗи, що перевозили "ДНРівців" і "кадирівців".

Лікар ворожих сил Денис Клосс розповідав, як міна потрапила у вантажівку.

"Я був у другій вантажівці із пораненими чеченцями. Нам міна потрапила під днище, нас перевернуло, відірвало передні колеса. Потім почався обстріл, ми почали ловити машини на дорозі, завантажувати туди поранених і відправляти у лікарні", — розповів він.

Згодом про те, що серед знищених бойовиків були 33 громадяни РФ заявляв і тодішній "прем'єр ДНР" Олександр Бородай.

Пізніше - 29 серпня 2014 року - було опубліковано відео, зняте одним із чеченських бойовиків на російсько-українському кордоні. На ролику "кадирівець" на танку говорить про те, що бойовики "підготувалися до вторгнення".

"Ось наша колона, не видно початку, не видно кінця, і ми підготувалися до вторгнення. Аллаху акбар! Тут є і чеченці-хлопці. Ось ці танкісти — чеченці", - говорить він

У доповіді Яшина йдеться, що 19 листопада 2014 року з'явилися документальні свідчення щодо створення на території Донбасу окремого чеченського батальйону "Смерть", сформованого з ветеранів силових структур Рамзана Кадирова. Бесіди журналістів з "кадирівцями" також були опубліковані в Мережі. Члени вказаного батальйону бойовиків брали участь у боях за Донецький аеропорт і Іловайськ. Одним із командирів "кадирівців" виявився Болотханов Апті Денисолтанович, колишній командувач 3-ї патрульної роти в батальйоні "Південь" ВВ МВС Росії з Чечні.

Він був нагороджений Кадировим медаллю "За заслуги перед Чеченської Республікою".

Пізніше було опубліковано відео, на якому один із командирів "Смерті" із позинвим Стінгер заявляє, що "батальйон налічує близько 300 бійців у Донецькій області з мінімальним бойовим досвідом 10 років". За його словами, до 70% бойовиків — вихідці з спецназу.

"Ми є солдатами російської армії і російських спецслужб, в основному ветерани бойових дій", — говорив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: