Провокатор Грем Філіпс намагався зірвати звільнення заручників із "ДНР"

Під час передачі бранців пропагандист почав ображати скаліченого українця.

З полону бойовиків звільнено Володимира Жемчугова та Юрія Супруна. Перший провів у руках терористів майже рік, другого тримали в неволі п'ять місяців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під час обміну відомий пропагандист Грем Філіпс почав ображати Жемчугова, який через підрив на розтяжці залишився без очей і рук. Провокатор вигукував недоречні слова з нахабною посмішкою та знімав реакцію українців на відео. Жемчугов гідно відповідав на закиди негідника, наголошуючи, що він перебуває на своїй землі, де народився і виріс. Уже в швидкій йому стало зле. Чоловік зізнався, що Філіпс таки змусив його розхвилюватися.

ВідеоЗ полону бойовиків повернулись двоє українців, за звільнення яких боролись близько року

Невдовзі про прикрі закиди англійця Володимир забув, бо зустрівся з дружиною Оленою. Вона чекала на нього майже рік і, як могла, боролася за його звільнення. За весь час вона бачила чоловіка лічені рази по інтернет-зв'язку вього на кілька хвилин. Зустріч рідних людей була наповнена слізьми радості. Вже після цього Жемчугов подзвонив своїй матері та повідомив, що вже перебуває на волі. За що його ув'язнили – досі не розуміє. "Повертався вночі, зайшов на старе мінне поле. Підірвався, сказали на розтяжці. Був поранений. Виповз на дорогу, мене хтось підібрав. Потрапив у полон", - каже він.

Супрун був членом місії ООН, якого бойовики запідозрили в стеженні, а потім начебто в участі у допитах полонених терористів у Маріуполі. Чоловік п'ять місяців провів у підвалі. "Дуже було важко. На вулицю не виводили. Я жодного разу не був на свіжому повітрі. Так само позбавлений денного світла", - зізнався він.

Уповноважена президента з питань врегулювання кризи на Донбасі Ірина Геращенко твердить, що звільнення цих двох несправедливо звинувачених цивільних українців не може вважатися розблокуванням процесу обміну полоненими. Питання про звільнення взятих у заручники військовослужбовців українська сторона планує поставити 21 вересня на тристоронній контактній групі в Мінську. "Це ганьба, що протягом року ми звільнили 14 заручників з окупованих територій і 3 заручника з Російської Федерації. Це неприпустимо. Це показує, що насправді заручники залишаються таким капіталом, вибачте, яким інша сторона намагається шантажувати і тиснути на Україну", - заявила Геращенко.

Після процедури звільнення Жемчугов і Супрун прямують до Києва, де зустрінуться з президентом Петром Порошенком. Той уже пообіцяв визволеним полоненим лікування.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

ВідеоПрезидент зустрів звільнених політв'язнів та прокоментував складність подібних операцій

 

Залиште свій коментар

Наступна публікація