Провокатор Грем Філіпс намагався зірвати звільнення заручників із "ДНР"

Під час передачі бранців пропагандист почав ображати скаліченого українця.

З полону бойовиків звільнено Володимира Жемчугова та Юрія Супруна. Перший провів у руках терористів майже рік, другого тримали в неволі п'ять місяців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під час обміну відомий пропагандист Грем Філіпс почав ображати Жемчугова, який через підрив на розтяжці залишився без очей і рук. Провокатор вигукував недоречні слова з нахабною посмішкою та знімав реакцію українців на відео. Жемчугов гідно відповідав на закиди негідника, наголошуючи, що він перебуває на своїй землі, де народився і виріс. Уже в швидкій йому стало зле. Чоловік зізнався, що Філіпс таки змусив його розхвилюватися.

З полону бойовиків повернулись двоє українців, за звільнення яких боролись близько року

З полону звільнили Володимира Жемчугова та Юрія Супруна. Обтяжливий фактор - стан здоров'я одного з колишніх бранців. У полон Володимир Жемчугов потрапив з травмою очей та без кінцівок. Боротьба за його свободу тривала майже рік. Обмін кілька разів зривався, але сьогодні він здійснився.

Невдовзі про прикрі закиди англійця Володимир забув, бо зустрівся з дружиною Оленою. Вона чекала на нього майже рік і, як могла, боролася за його звільнення. За весь час вона бачила чоловіка лічені рази по інтернет-зв'язку вього на кілька хвилин. Зустріч рідних людей була наповнена слізьми радості. Вже після цього Жемчугов подзвонив своїй матері та повідомив, що вже перебуває на волі. За що його ув'язнили – досі не розуміє. "Повертався вночі, зайшов на старе мінне поле. Підірвався, сказали на розтяжці. Був поранений. Виповз на дорогу, мене хтось підібрав. Потрапив у полон", - каже він.

Супрун був членом місії ООН, якого бойовики запідозрили в стеженні, а потім начебто в участі у допитах полонених терористів у Маріуполі. Чоловік п'ять місяців провів у підвалі. "Дуже було важко. На вулицю не виводили. Я жодного разу не був на свіжому повітрі. Так само позбавлений денного світла", - зізнався він.

Уповноважена президента з питань врегулювання кризи на Донбасі Ірина Геращенко твердить, що звільнення цих двох несправедливо звинувачених цивільних українців не може вважатися розблокуванням процесу обміну полоненими. Питання про звільнення взятих у заручники військовослужбовців українська сторона планує поставити 21 вересня на тристоронній контактній групі в Мінську. "Це ганьба, що протягом року ми звільнили 14 заручників з окупованих територій і 3 заручника з Російської Федерації. Це неприпустимо. Це показує, що насправді заручники залишаються таким капіталом, вибачте, яким інша сторона намагається шантажувати і тиснути на Україну", - заявила Геращенко.

Після процедури звільнення Жемчугов і Супрун прямують до Києва, де зустрінуться з президентом Петром Порошенком. Той уже пообіцяв визволеним полоненим лікування.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Президент зустрів звільнених політв'язнів та прокоментував складність подібних операцій

Володимир Жемчугов і Юрій Супрун: звільнені з полону напередодні, їх двох обміняли на чотирьох. В обійми рідних Володимир повернувся без рук і незрячим після майже року неволі. Юрій Супрун - провів в полоні 5 місяців. Перший - віз допомогу знайомим, а другий - співробітник ООН: був на Донеччині у відрядженні.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: