Радники "нормандської четвірки" обговорили український план дій щодо Донбасу: про що домовилися

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Радники "нормандської четвірки" обговорили український план дій щодо Донбасу: про що домовилися

Фото з відкритих джерел

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак виступив за ухвалення документа, який надав би поштовх Мінському переговорному формату для активізації роботи ТКГ.

Представники Німеччини та Франції підтримали позицію України щодо напрацювання єдиного документа для ефективної роботи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це йшлося у п’ятницю, 13 листопада, під час робочої зустрічі політичних радників лідерів держав "Нормандської четвірки" у форматі відеоконференції, на якій взяв участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, передає пресслужба глави держави.

Так, Єрмак виступив за ухвалення документа, який надав би поштовх Мінському переговорному формату для активізації роботи ТКГ. Зокрема, керівник Офісу президента розповів про "План спільних кроків", який підготувала українська сторона.

"Ми розглядаємо цей документ як такий, що стосується імплементації Мінських домовленостей у роботі ТКГ. Цей документ є результатом усіх важливих напрацювань як у Нормандському форматі в минулому, так і в роботі ТКГ. Я вважаю, що у разі знаходження порозуміння цей план спільних кроків може дійсно стати основою великої дорожньої карти, яку ми можемо ухвалити на рівні Нормандського формату", – сказав він.

В українському документі, за словами Єрмака, узагальнені пропозиції, які були озвучені сторонами на засіданнях ТКГ.

За інформацією пресслужби Офісу президента, учасники зустрічі домовилися продовжити консультації щодо напрацювання єдиної дорожньої карти на основі представленого Україною документа.

Україна підтримала пропозицію німецької сторони організувати роботу експертних груп радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату для прискорення цього процесу.

"Безумовно, наступного тижня наші представники готові бути в Берліні для того, щоб продовжити роботу над документом", – заявив Єрмак.

За його словами, буде корисним продовження роботи як у форматі ТКГ, так і в Нормандському форматі.

Зовнішньополітичний радник президента Франції Еммануель Бонн зауважив, що напрацювання єдиного документа дасть змогу сторонам досягти прогресу в переговорах у межах ТКГ.

"Російська сторона погодилася з необхідністю активізації роботи ТКГ. Поряд із розглядом плану спільних кроків учасників ТКГ з виконання Мінських домовленостей це вказує на можливість пришвидшення роботи групи в усіх напрямках, насамперед гуманітарному", - резюмували в Офісі президента України.

Нагадаємо, що Україна підготувала для ТКГ "План спільних кроків" із пропозицією повного припинення конфлікту й демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року, аби створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Єрмак назвав головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі" 

Єрмак назвав головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі" 
Наступна публікація