Рік після виходу з ДАП: "кіборгам" досі сняться аеропорт і загиблі побратими

Військові заліковують тілесні та душевні травми і мріють довершити справу захисту рідної землі.

Минув рік, відколи останні із захисників Донецького аеропору залишили ущент зруйновані термінали. "Кіборги" досі з болем згадують аеропорт і кажуть, що подумки постійно повертаються на свої вогневі позиції, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Гранатометник із позивним "Папай" зізнається, що йому сниться оборона летовища. Цю справу завершеною він не вважає. "Мені соромно, якщо чесно. Всі ордена лежать у коробочці. Мабуть, чогось не доробив. Коли ми виходили, я питав, скільки нам дадуть за те, що ми залишаємо позиції. Панічно боявся тюрми", - каже військовий.

Інший боєць лікує наслідки контузії. Каже, його бойову машину підбили біля метеовежі. Там він побачив 18 українських танків і був упевнений, що нарешті армія піде визволяти Донецьк. Однак на штурм позицій ворога поїхали тільки два панцерники.

Позивний "Флай" пролежав пораненим на лінії вогню кілька годин. Під гніздо ворожого кулемета його відкинуло вибуховою хвилею. Коли оговтався, виходив з аеропорту сам. Його випадково побачили та підібрали побратими. Каже, разом в аеропорту рятували не будівлю, а своїх, людей.

Деякі бійці не стали виходити з терміналу, бо не могли покинути поранених побратимів. Разом із ними потрапили в полон, де провели вісім місяців. Навіть попри знущання не шкодують за своє рішення.

ВідеоСьогодні рівно рік, як українські кіборги залишили Донецький аеропорт

Про що дехто шкодує – це про відступ із самого аеропорту. Військовому Станіславу здається, що позицію можна було утримувати й далі. "Нам так мало було потрібно: хоча б два танки і два БТР", - каже він.

Військові, котрі багато пережили в обороні аеропорту, не вихваляються статусом "кіборгів". Вони, найчастіше, дуже скромні.

"Я солдат. Я роблю свою роботу. Хоч кіборг назви, хоч термінатор – я роблю свою роботу, і результат буде той самий", - пояснив один із них.

Рівно рік тому, 21 січня 2015 року завершилася перша фаза оборони Донецького аеропорту від російсько-терористичних військ. Більшість силовиків, які протягом 242 днів обороняли летовище, покинули руїни, що від нього залишилися. 19-20 січня впали останні бетонні перекриття Донецького аеропорту. Під завалами терміналу загинув 51 "кіборг".

На честь героїв оборони летовища в багатьох українських містах відбулися концерти оркестрів. А у Києві відкрилася виставка, присвячена "кіборгам".

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: