Росія планує створити провокацію на ЗАЕС та звинуватити Україну: в ISW назвали підступну мету

Росія планує створити провокацію на ЗАЕС та звинуватити Україну: в ISW назвали підступну мету

Запорізька АЕС. Колаж ТСН.ua / Фото: ТСН.ua

Нещодавно Росія звинуватила українські війська у завданні безпілотних ударів по ЗАЕС.

Росія планує створити нову провокацію на ЗАЕС та звинуватити в цьому Україну для того, щоб "спровокувати переговори з міжнародними організаціями та узаконити окупцаію" станції.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що Генштаб України 14 квітня попереджав, що, за даними розвідки, Росія готує чергову провокацію під фальшивим прапором на ЗАЕС.

Російські джерела нещодавно звинуватили українські війська у завданні безпілотних ударів по ЗАЕС. В ISW вважають, що ця інформаційна операція може бути частиною зусиль Кремля закласти "підґрунтя для фальшивого нападу на ЗАЕС".

"Росія регулярно піднімає привід радіаційного інциденту на ЗАЕС, щоб спровокувати переговори з міжнародними організаціями, включаючи Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), які мають на меті змусити ці організації зустрітися з російськими окупаційними чиновниками та узаконити окупацію Росією ЗАЕС та розширенням окупації Росією суверенної української землі", - йдеться у повідомленні ISW.

Нагадаємо, напередодні у Генштабі повідомили, що Росія планує створити нову провокацію на ЗАЕС та звинуватити в цьому Україну.

Читайте провідні новини на сьогодні:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація