Росія посеред ночі перекинула на окуповану Луганщину озброєння та військову техніку

Росія посеред ночі перекинула на окуповану Луганщину озброєння та військову техніку

Фото: Associated Press

Техніку зафіксували завдяки безпілотним літальним апаратам.

Російські військові перекинули на окуповану територію Луганської області чергову партію озброєння та військову техніку, "зосереджуючи її в місцях постійної дислокації на Луганському напрямку для подальшого застосування в ході бойових дій".

Про це повідомила Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі з посиланням на Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.

Зокрема, представники ОБСЄ зафіксували вантажівки, що рухалися з ділянки поблизу кордону з Російською Федерацією в напрямку окупованої Луганщини.

Поблизу кордону з РФ на південний схід від Луганська, у місці, яке не обладнане системою пропуску через кордон, безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ двічі фіксував вантажівки, що рухалися в західному напрямку. У першому випадку, в ніч проти 1 червня, БПЛА СММ зафіксував три вантажівки військового типу біля Черемшиного біля Луганська.

Також БПЛА СММ ОБСЄ зафіксував автомобілі військового типу, які рухалися з північного сходу ґрунтовою дорогою, до яких приєднались інші вантажівки, створивши автоколону, а потім заїхали на територію об’єкта збройних формувань на південно-східній околиці Луганська.

Представники Місії повідомили, що було видно, як чотири особи розвантажували щось з кузовів автомобілів. Крім того, на території об’єкта було виявлено щонайменше 35 вантажівок військового типу й один БТР-80.

У ніч проти 3 червня на тій же ґрунтовій дорозі БПЛА СММ дальнього радіусу дії зафіксував ще три транспортні засоби, що рухалась до автобусної станції у Довжанську на південний схід від Луганська, де до автоколони приєдналася третя вантажівка військового типу. Автоколона рухалася на схід.

Раніше, 19 травня, на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено 2 дорожні загородження, які були схожі на насипи з ґрунту.

А 29 травня в полі на південний захід від пункту пропуску поблизу Довжанськ на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено наявність свіжих автомобільних слідів, що вели до кордону з РФ.

Українська сторона СЦКК зазначає, що "дані дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють стійке ігнорування та небажання дотримуватись Мінських домовленостей, взятих на себе зобов’язань в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи, створюють всі умови для подальшого загострення конфлікту".

Тим часом 5 червня у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі. Там домовилися про можливе перемир'я, а також імовірне зняття економічної блокади з Донбасу з боку України.

Кучма: Останні переговори у Мінську – одні із найконструктивніших

Кучма: Останні переговори у Мінську – одні із найконструктивніших

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація