Росія посеред ночі перекинула на окуповану Луганщину озброєння та військову техніку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Техніку зафіксували завдяки безпілотним літальним апаратам.

Російські військові перекинули на окуповану територію Луганської області чергову партію озброєння та військову техніку, "зосереджуючи її в місцях постійної дислокації на Луганському напрямку для подальшого застосування в ході бойових дій".

Про це повідомила Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі з посиланням на Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.

Зокрема, представники ОБСЄ зафіксували вантажівки, що рухалися з ділянки поблизу кордону з Російською Федерацією в напрямку окупованої Луганщини.

Поблизу кордону з РФ на південний схід від Луганська, у місці, яке не обладнане системою пропуску через кордон, безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ двічі фіксував вантажівки, що рухалися в західному напрямку. У першому випадку, в ніч проти 1 червня, БПЛА СММ зафіксував три вантажівки військового типу біля Черемшиного біля Луганська.

Також БПЛА СММ ОБСЄ зафіксував автомобілі військового типу, які рухалися з північного сходу ґрунтовою дорогою, до яких приєднались інші вантажівки, створивши автоколону, а потім заїхали на територію об’єкта збройних формувань на південно-східній околиці Луганська.

Представники Місії повідомили, що було видно, як чотири особи розвантажували щось з кузовів автомобілів. Крім того, на території об’єкта було виявлено щонайменше 35 вантажівок військового типу й один БТР-80.

У ніч проти 3 червня на тій же ґрунтовій дорозі БПЛА СММ дальнього радіусу дії зафіксував ще три транспортні засоби, що рухалась до автобусної станції у Довжанську на південний схід від Луганська, де до автоколони приєдналася третя вантажівка військового типу. Автоколона рухалася на схід.

Раніше, 19 травня, на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено 2 дорожні загородження, які були схожі на насипи з ґрунту.

А 29 травня в полі на південний захід від пункту пропуску поблизу Довжанськ на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено наявність свіжих автомобільних слідів, що вели до кордону з РФ.

Українська сторона СЦКК зазначає, що "дані дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють стійке ігнорування та небажання дотримуватись Мінських домовленостей, взятих на себе зобов’язань в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи, створюють всі умови для подальшого загострення конфлікту".

Тим часом 5 червня у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі. Там домовилися про можливе перемир'я, а також імовірне зняття економічної блокади з Донбасу з боку України.

ВідеоКучма: Останні переговори у Мінську – одні із найконструктивніших

У Тристоронній контактній групі представники з України, Росії та ОБСЄ. Це перше засідання після зміни влади в Україні і перше із новим складом української делегації, на чолі якої зараз Леонід Кучма. Які нові пропозиції та рішення вона підготувала - знає ТСН.  

Кучма: Останні переговори у Мінську – одні із найконструктивніших

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції