Росія втратила свій найсучасніший танк Т-90М "Прорив": характеристики, вартість танка

Автор
Віра ХмельницькаВіра Хмельницька
Дата публікації
Перегляди
189к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія втратила свій найсучасніший танк Т-90М "Прорив": характеристики, вартість танка

Танк Т-90 М

4 травня на Харківському напрямку ЗСУ знищили найсучасніший танк Росії - Т-90М. Чим відрізняється цей танк від попередніх версій, яка експортна вартість танка - у матеріалі ТСН.ua. .

Про знищення танка Т-90 під час спроби російських військ зайти до звільненого села на Харківщині повідомив  у Телеграмі Андрій Цаплієнко. "Сьогоднішній врожай захисників Харківщини. Російський танк Т-90. Ще димиться", - ось так прокоментував цю подію журналіст.

Історія танку Танк Т-90М "Прорив"

Танк розробляли у межах проєкту "Прорив-3". Вперше танк цієї лінійки Т-90 представлений на початку 90-х років як продовження Т-72. Танк Т-90М "Прорив" є модернізацією експортно орієнтованого варіанту Т-90С, який був представлений у 2011 році. Першу партію танків Т-90М весною 2020 року отримала 2-а гвардійська Таманська мотострілецька дивізія та 1-а гвардійська танкова армія. За оцінками західних експертів, на озброєнні російської армії зараз знаходяться близько 100 моделей цих танків. На думку європейських експертів, Т-90М є найтехнологічнішим і найбоєздатнішим танком у Росії. Водночас  агентство Defense Express критикує російський танк Т-90М «Прорив» і називає його «недоАрматою» та «проривом у нікуди». Реальні недоліки танку, як наголошує агентство, виявилися в Індії, де місцеві Т-90С «зіштовхнулися з критичними проблемами насамперед з перегріванням двигуна та швидким виходом його з ладу». І доходить висновку, що випуском танків Т-90 Кремль остаточно поховав свій розпіарений "цар-танк" Т-14 "Армата", який зміг прославитися лише тим, що заглухнув просто на Червоній площі.

Основні характеристики танка Т-90М

 • вага з боєкомплектом - 48 т
 • екіпаж - 3 людини
 • потужність - 23 к.с/т
 • середня швидкість на ґрунтовій дорозі - 35-40 км/ год
 • середня швидкість по шосе - до 70 км/год
 • запас палива по шосе - до 500 км

Чим відрізняється танк Т-90М від попередніх версій

 • Багатопаливний дизельний двигун потужністю 1130 л. 
 • Новий  баштовий модуль, який відрізняється від серійних у попередніх версіях. Багатоканальний приціл із тепловізійним, телевізійним, візирним та далекомірним каналами, каналом управління ракетою. Електронні пристрої забезпечують цілодобове застосування. На місці командира є вісім триплексів та система відеоспостереження, що забезпечують повний огляд.
 • Багатошарове бронювання, ґратчасті екрани та динамічний захист «Релікт». Комплекс активного захисту готовий автоматично викинути аерозольні гранати, сховавши танк від систем наведення супротивника за хмарою щільного диму.
 • Можливість обмінюватися даними з іншими машинами в режимі реального часу.
 • Озброєння: система управління вогнем «Калина», 125 мм танкова гармата, керована ракета 9М119М, що може вражати танки та гелікоптери. Для боротьби із протитанковими гранатометниками в арсеналі танка є уламково-фугасні снаряди дистанційного підриву. Відстань атакування - до 5 км.

Скільки коштує Т-90М

Вартість танка Т-90М залежить від версії та комплекту модернізації - експортна вартість становить близько 2,5 млн доларів, а вартість наймодернізованішої версії сягає 4,3 млн доларів.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Озброєння та армія
Дата публікації
Перегляди
189к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація