Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія зажадала від України провести прямі переговори з бойовиками про "особливий статус" Донбасу

Гризлов наполягає, що "статус" має бути закріплений у Конституції.

Росія зажадала від України провести прямі переговори з бойовиками так званих "ДНР" і "ЛНР" щодо поправок до закону про особливий статус окупованих районів Донбасу.

Про це заявив представник РФ у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов, передає "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що дія закону про особливий статус закінчується 31 грудня цього року.

"Російська делегація закликала київську сторону забезпечити продовження дії цього закону, а також почати діалог з представниками Донбасу в політичній підгрупі щодо поправок до цього закону, необхідних для імплементації формули Штайнмаєра. А надалі - узгодити ці поправки в Контактній групі", - сказав Гризлов.

Він додав, що "для повноцінного введення в дію особливого статусу ... потрібно його закріплення в Конституції".

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням

Відео Росія вимагає, щоб Україна закріпила в Конституції особливий статус Донбасу

Особливий статус Донбасу в Конституції та прямі перемови з терористами. У Москви - нові вимоги до Києва. Строк дії закону про особливий статус окупованих територій спливає 31 грудня. Кремль жадає не лише його пролонгації, а ще й закріплення в Конституції України та внесення поправок, узгоджених із представниками самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".  

Росія вимагає, щоб Україна закріпила в Конституції особливий статус Донбасу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції