Росіяни можуть захопити Авдіївку найближчими тижнями – BILD (мапа)

Росіяни можуть захопити Авдіївку найближчими тижнями – BILD (мапа)

Війська РФ навколо Авдіївки станом на 12 лютого 2024 / Фото: Deepstate map

Аналітик BILD допускає, що Авдіївка може впасти найближчими днями чи тижнями.

Окупаційні війська Росії успішно просуваються в Авдіївці на Донеччині за двома напрямками – на південному сході та в центрі міста.  

Як повідомляє експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, росіяни можуть захопити місто найближчими днями або тижнями.

"Становище стає критичним для українських захисників. Особливо небезпечною є ситуація в центрі, де ЗС РФ залишилося близько 200 метрів до одного з останніх шляхів постачання ЗСУ (виділені зеленим - ред.). Є ще одна дорога на південь, але й там російські позиції перебувають за сотні метрів, на підступах до села Сєвєрне. Якщо ці шляхи переріжуть, місто буде оточене і впаде. Поки що це не так, але деякі виходять з того, що до цього залишилися дні або максимум тижня", - заявив Рьопке. 

Наступ військ РФ на Авдіївку / Фото: BILD

За підрахунками аналітика, ширина коридору, що залишається у ЗСУ між позиціями ЗС РФ зменшилася до 4,85 км.

Незважаючи на погіршення ситуації, командування ЗСУ не збирається залишати місто, тому воно "повторює долю Бахмута". 

"ЗС РФ успішно наступають завдяки перевазі над ЗСУ в артилерії. Нині вона становить приблизно 5:1. Росія активно використовує артилерію калібру 152 і 122 мм, РСЗВ "Град" та міномети. Російська перевага відчутна і в повітрі. З літаків скидають важкі фугасні авіаційні бомби ФАБ-500, ФАБ-1000 та ФАБ-1500. Україна не має засобів ППО для відбиття цих ударів. ВСУ не вистачає і солдатів, тому часто проти груп російської піхоти, що наступають, діють самі безпілотники", - додав експерт.

Нагадаємо, за даними аналітиків ISW, російські військові нещодавно просунулися вздовж Залізничного провулка на півночі Авдіївки та на схід від Невельського. Позиційні бої тривали в районі Новокалинового, Новобахмутівки, у самій Авдіївці, біля Тоненького, Сєверного, Первомайського і Невельського.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація