Російська делегація в ТКГ включила до свого складу засуджену за тероризм: хто така Майя Пирогова

Російська делегація в ТКГ включила до свого складу засуджену за тероризм: хто така Майя Пирогова

Фото: Associated Press

Українська сторона розцінює цей крок як спробу зірвати переговори та консультації, зокрема, щодо обміну полоненими.

Українська делегація в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо ситуації на Донбасі назвала спробою зірвати переговори та консультації  залучення до роботи у складі російської делегації громадянки України Майї Юр'ївни Пирогової, засудженої в Україні за тероризм.

Про це повідомили в офіційному Telegram-каналі української делегації в ТКГ.

Представники української делегації підкреслили, що технічне повідомлення про цей крок надійшло менш ніж за добу до початку засідання, а також нагадали, що не проводять консультації з особами, засудженими за тероризм.

“У такий спосіб російська делегація намагається перекласти свою безпосередню та одноосібну відповідальність за послідовний зрив вирішення гуманітарних питань, як-от обмін особами, що утримуються у зв’язку із конфліктом, розблокування роботи КПВВ з російської сторони тощо”, - йдеться у повідомленні.

Українська делегація заявила, що розглядає цей крок як свідому спробу зірвати консультації, нагадавши, що уже був такий досвід блокування російською делегацією роботи політичної підгрупи. 

Майя Пирогова - 56-річна мешканка Донецька, обіймає посаду "директора департаменту державної інформаційної політики Міністерства інформації” у терористичній організації “ДНР”.

Шевченківський районний суд міста Чернівці 26 червня 2018 року заочно засудив її до 10 років ув'язнення за ст.258-3 ч. 1 КК України (створення терористичної групи або терористичної організації). У суді було доведено, що дії Пирогової спрямовані на “порушення громадської безпеки, залякування населення, міжнародні ускладнення, пропаганду і поширення ідеології тероризму, а також вплив на прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування України”.

Нагадаємо, у березні цього року українська делегація в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо ситуації на Донбасі заявила, що не братиме участі в перемовинах у присутності засудженої в Україні за тероризм і розшукуваної громадянки Майї Пирогової.

Повʼязані теми:

Наступна публікація