Російські бойовики двічі затримували патрулі ОБСЄ на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Окупанти обмежують доступ спостерігачів до ділянок розведення сил.

Представники збройних формувань Російської Федерації протягом минулої доби, 13 грудня, двічі затримували патрулі спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ  на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Про це повідомили у штабі Операції об’єднаних сил.

Затримка спостерігачів через дії підконтрольних РФ бойовиків склала загалом майже півтори години.

"На блокпості приблизно за 2,5 км на північ від ділянки розведення в районі Петрівського  (непідконтрольний урядові, 41 км на південь від Донецька) дозволили патрулю Місії проїхати лише після 20 хвилин очікування; на блокпості західніше  Верхньошироківського (колишнє  Октябрь; непідконтрольний урядові, 85 км на південь від Донецька) – лише після приблизно 1 години очікування", - йдеться у повідомленні.

У штабі наголосили, що мандат СММ передбачає вільний і безпечний доступ представників місії, що порушують бойовики. Вони відмовляють спостерігачам у доступі до непідконтрольних урядові України територій, зокрема і до ділянок розведення сил і засобів.

Нагадаємо, раніше президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" заявив про те, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ працюватиме на території Донбасі 24 години на добу сім днів на тиждень. 

У спільному підсумковому комюніке про ОБСЄ сказано, що лідери чотирьох країн "наголошують на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції