Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські паспорти для "ДНР" та "ЛНР": як реагують мешканці окупованого Сходу

Прикордонники кажуть, проконтролювати отримання паспорту РФ буде неможливо.

Як реагують на російську паспортизацію на Донбасі - аби це з'ясувати, знімальна група ТСН поїхала на контрольно-пропускний пункт "Майорськ".

Сюди постійно під'їжджають автобуси і великі черги з людей. У звичайний день проїжджає чотири тисячі машин, 10 тисяч людей. Ці люди переважно немолоді і діставатися через пункт пропуску їм надзвичайно важко. Маршрут -  з окупованої території до вільної України і назад.

Олена Іллівна ледве ходить, але їде з Горлівки до Бахмута по пенсію. Про російські паспорти вже чула в новинах і Путіна засуджує.

"Путин виступив і сказав, що він підписав указ про спрощення отримання паспортів жителям "ДНР" і "ЛНР". Це неправомірне рішення Росії. Я житель України, я за Україну, я підтримую Україну, все", - каже Олена Іллівна.

Про документи держави окупанта тут говорять обережно: "Та навіщо вони потрібні?".

Пункт перетину можуть пройти власники українського паспорта або закордонного з посвідкою на проживання. Плюс у всіх має бути спецперепустка. Якщо дозвіл викликає  сумніви, то одразу черги та сварки.

Проходження тимчасової лінії розмежування іноді триває кілька годин. Між собою дискутують про те, що немає різниці, який паспорт, аби не стріляли.

"І отримувати пенсію, щоб ми не моталися туди-сюди, ноги не били", - кажуть у черзі.

Та про те, що, як російський паспорт принесе вигоду, то треба брати: "Ситуація підкаже".

В більшості з них, вірогідно є не лише український паспорт, а й  самопроголошених "ДНР" чи "ЛНР". Ними користуються там, за межею, з українськими їдуть сюди по пенсію. Прикордонники це перевірити не можуть. Так само буде і з російськими паспортами.

"Якщо особа сама не зізнається, що в неї є паспорт якоїсь іншої держави, окрім українського, або якщо прикордонні інспектори не знайдуть паспорт, то це перевірити неможливо", - зізнається помічник начальника Краматорського прикордонного загону Ігор Руднєв.

Звісно ж журналісти не могли розраховувати на 100-відсоткову відвертість людей, які живуть на дві сторони. Проте у світі так багато квазіреспублік, у яких через російську агресію люди вимушені  тримати по кілька паспортів у кишені.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Відео"Нехай виносять":  Путін прокоментував скликання Радбезу ООН

Господар Кремля заявив: роздача російських документів у так званих "ДНР" та "ЛНР" не відрізняється від видачі українцям паспортів іншими сусідніми державами. Висловився Путін і щодо українських виборів. Мовляв, готовий налагоджувати відносини з Україною, але не може все робити в односторонньому порядку. Усе залежить від кроків новообраної влади.  

"Нехай виносять":  Путін прокоментував скликання Радбезу ООН

Залиште свій коментар

Вибір редакції