Російського майора спіймали на мінуванні й розкраданні Донбасу - розвідка

Військовий перевозив до РФ майно підприємств з окупованих територій.

Головне управління української розвідки викрило участь російського майора в мінуванні та вивезенні майна підприємств окупованого Донбасу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

"Встановлено, що на посаді "начальника инженерной службы 1 АК (Донецьк) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного ВО (Ростов-на-Дону) ВС РФ" перебуває майор ЗС РФ Умаєв Залібєк Касумович (Умаев Залибек Касумович - рос.)", - зазначають у прес-службі.

Відомо, що 36-річний майор народився у Дагестані, закінчив Тюменський філіал Військово-інженерного університету, проживає в місті Сторожева в Карачаєво-Черкеській Республіці.

До цього часу він перебував на посаді начальника інженерної служби 34 окремої мотострілецької бригади (Сторожева, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії Південного ВО ЗС РФ.

Після закінчення Тюменського філіалу Військово-інженерного університету, офіцер ЗС РФ Умаєв проходив службу на посадах:

 - 2002-2012 рр. - командир інженерно-саперного взводу, командир інженерно-саперної роти 56 окремої десантно-штурмової бригади (Камишин, Волгоградської обл.) Повітрянодесантних військ ЗС РФ. У 2015-2016 рр. батальйонні та ротні тактичні групи зі складу 56 одшбр ПДВ ЗС РФ брали участь в бойових діях на території України (у районах Саханка, Красноармійське, Рози Люксембург);

- 2012-2015 рр. - начальник інженерної служби 34 окремої мотострілецької бригади (Сторожевая, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії Південного ВО ЗС РФ. У 2014 р. підрозділи 34 омсбр перебували на території тимчасово окупованого Криму.

У розвідці зазначають, що у 56 одшбр та 34 омсбр також проходив службу генерал-майор ЗС РФ Зусько Михайло Степанович, у т.ч. на посаді командира 34 омсбр (2011-2014 рр.), який з початком збройної агресії Росії проти України безпосередньо брав участь у формуванні та з літа по кінець осені 2014 р. командував 1 АК (Донецьк, Україна) 12 Командування резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО ЗС РФ.

Майор Умаєв у 2012 р. був переведений на вищу посаду до 34 омсбр (Сторожева, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії (Ставрополь) Південного ВО ЗС РФ за сприянням командира бригади генерал-майора ЗС РФ Зусько та увійшов до його найбільш близького оточення, яке формувалось із офіцерів-десантників.

На Донбас Умаєва відрядили в 2015 році.

"Перебуваючи на посаді начальника інженерної служби 1 АК (Донецьк, Україна), майор ЗС РФ З.Умаєв виконував деякі особисті прохання генерал-майора ЗС РФ М.Зусько, який на той час вже покинув тимчасово окуповану територію України. Це стосувалось переправлення до Росії майна, викраденого на підприємствах окупованого Донбасу та у приватних осіб. Майор ЗС РФ З.Умаєв безпосередньо причетний до організації та проведення  мінно-підривних робіт, спрямованих на знищення інфраструктури та промислових об'єктів на окупованій території Донбасу, мінування місцевості та підготовки диверсантів-підривників", - з'ясувало ГУР.

У прес-службі нагадали, що українська розвідка збирає доказову базу таких воєнних злочинів для передачі її визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду.

"Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення "санкційного" списку", - зазначили в прес-службі відомства.

Нагадаємо, що в україснькій розвідці повідомили, що російські військові масово тікають з лав бойовиків у зоні АТО. Військове керівництво РФ намагається боротися із дезертирством залученням груп психологів для здійснення впливу на солдатів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: