Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російського майора спіймали на мінуванні й розкраданні Донбасу - розвідка

Військовий перевозив до РФ майно підприємств з окупованих територій.

Головне управління української розвідки викрило участь російського майора в мінуванні та вивезенні майна підприємств окупованого Донбасу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

"Встановлено, що на посаді "начальника инженерной службы 1 АК (Донецьк) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного ВО (Ростов-на-Дону) ВС РФ" перебуває майор ЗС РФ Умаєв Залібєк Касумович (Умаев Залибек Касумович - рос.)", - зазначають у прес-службі.

Відомо, що 36-річний майор народився у Дагестані, закінчив Тюменський філіал Військово-інженерного університету, проживає в місті Сторожева в Карачаєво-Черкеській Республіці.

До цього часу він перебував на посаді начальника інженерної служби 34 окремої мотострілецької бригади (Сторожева, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії Південного ВО ЗС РФ.

Після закінчення Тюменського філіалу Військово-інженерного університету, офіцер ЗС РФ Умаєв проходив службу на посадах:

 - 2002-2012 рр. - командир інженерно-саперного взводу, командир інженерно-саперної роти 56 окремої десантно-штурмової бригади (Камишин, Волгоградської обл.) Повітрянодесантних військ ЗС РФ. У 2015-2016 рр. батальйонні та ротні тактичні групи зі складу 56 одшбр ПДВ ЗС РФ брали участь в бойових діях на території України (у районах Саханка, Красноармійське, Рози Люксембург);

- 2012-2015 рр. - начальник інженерної служби 34 окремої мотострілецької бригади (Сторожевая, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії Південного ВО ЗС РФ. У 2014 р. підрозділи 34 омсбр перебували на території тимчасово окупованого Криму.

У розвідці зазначають, що у 56 одшбр та 34 омсбр також проходив службу генерал-майор ЗС РФ Зусько Михайло Степанович, у т.ч. на посаді командира 34 омсбр (2011-2014 рр.), який з початком збройної агресії Росії проти України безпосередньо брав участь у формуванні та з літа по кінець осені 2014 р. командував 1 АК (Донецьк, Україна) 12 Командування резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО ЗС РФ.

Майор Умаєв у 2012 р. був переведений на вищу посаду до 34 омсбр (Сторожева, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії (Ставрополь) Південного ВО ЗС РФ за сприянням командира бригади генерал-майора ЗС РФ Зусько та увійшов до його найбільш близького оточення, яке формувалось із офіцерів-десантників.

На Донбас Умаєва відрядили в 2015 році.

"Перебуваючи на посаді начальника інженерної служби 1 АК (Донецьк, Україна), майор ЗС РФ З.Умаєв виконував деякі особисті прохання генерал-майора ЗС РФ М.Зусько, який на той час вже покинув тимчасово окуповану територію України. Це стосувалось переправлення до Росії майна, викраденого на підприємствах окупованого Донбасу та у приватних осіб. Майор ЗС РФ З.Умаєв безпосередньо причетний до організації та проведення  мінно-підривних робіт, спрямованих на знищення інфраструктури та промислових об'єктів на окупованій території Донбасу, мінування місцевості та підготовки диверсантів-підривників", - з'ясувало ГУР.

У прес-службі нагадали, що українська розвідка збирає доказову базу таких воєнних злочинів для передачі її визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду.

"Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення "санкційного" списку", - зазначили в прес-службі відомства.

Нагадаємо, що в україснькій розвідці повідомили, що російські військові масово тікають з лав бойовиків у зоні АТО. Військове керівництво РФ намагається боротися із дезертирством залученням груп психологів для здійснення впливу на солдатів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції