РосЗМІ оприлюднили текст "формули Штайнмаєра", яку хотіли підписати у Мінську

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там зазначені умови введення особливого статусу на Донбасі.

Російські ЗМІ оприлюднили текст "формули Штайнмаєра", який планували підписати під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 18 вересня.

Відповідне фото оприлюднило видання "КоммерсантЪ".

Згідно із документом, закон про особливий статус Донбасу набуває чинності о 20:00 у день проведення місцевих виборів на окупованих територіях. Зазначається, що вибори мають бути призначені та проведені згідно з Конституцією України та спеціальним законом, який регулюватиме це питання.

Особливий статус діятиме на тимчасовій основі до оприлюднення доповіді Бюро із демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ. Якщо у цій доповіді буде визначено, що місцеві вибори на окупованому Донбасі відбулися відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, тоді особливий статус буде введений на постійній основі.

формула штайнмаєра
КоммерсантЪ

На засіданні у Мінську 18 вересня документ не був підписаний. За даними джерел видання, текст формули було узгоджено зовнішньополітичними радниками лідерів України, Франції, Німеччини та Росії 11 вересня і саме підписання документу мало відкрити шлях до підготовки саміту в "нормандському форматі".

Нагадаємо, російська сторона в ТКГ повідомила, що на засіданні 18 вересня українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмаєра". Водночас, Україна зазначила, що не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів, однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання низки пунктів, серед яких повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки та інше.

Відео Тристороння контактна група не змогла досягти прогресу у Мінську

На ній обговорювали ремонт мосту в Станиці Луганській, розведення військ у Золотому та Петрівському, а також обмін військовополоненими. Однак остаточних домовленостей так і не досягнули. В ОБСЄ звернули увагу на збільшення кількості обстрілів і вкотре нагадали на важливості дотримання перемир’я.  

Тристороння контактна група не змогла досягти прогресу у Мінську

Залиште свій коментар

Вибір редакції