Розбите війною Водяне: серед знищених обстрілами будинків та вулиць "оази" охайних городів

У колись великому селі залишилось лише з десяток мешканців.

З села Водяне на Донеччині поїхали майже всі жителі. Ті ж хто лишився - ховаються. А як трохи вщухає, то й городи обробляють, і худобу порають, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Побите кладовище і жодного вцілілого двору - таке нині село Водяне. Деякі вулиці випалені великим калібром і, як кажуть військові, уже складно розібратися, де сліди давніх чи свіжих обстрілів. Бойовики гатять по Водяному і вночі, і вдень.

Іще одне українське село бойовики перетворили на примару. Колись добротні оселі тепер наче з фільму жахів. І в отакому страху ще залишається жити з десятеро людей.

Серед великого і спустошеного села цих сміливців зустріти непросто. Як і усвідомити силу всього, що тут витримують і земля, і люди.

Серед усіх трощ знімальна група помітила закутаний на зиму виноград, охайно скопані грядки. Господиня каже, що навіть під вогнем, а порядкувати треба.

ВідеоЧерез ворожі обстріли з села Водяне виїхали майже всі мешканці

"Ну то ж сьогодні стріляли трошки. Ну це сьогодні так нічого, а взагалі ми вже кілька днів живемо в підвалі. Там чоловік у мене вже й маленьку грубку склав", - розповідає жінка.

Скільки в неї тут іще сусідів, не знає. Каже, тут рідко хто далеко від хати та підвалу відходить. Хоч згадує, до війни тут було людно.

Нині ж Водяне військові називають однією з найважчих точок на українському Сході.

Загалом за день журналісти зустріли лише трьох жителів села. Катерина і Валерій Іващенки вражають своїм почуттям гумору і бажанням жити. У них, як і до війни, чимале господарство. Хваляться, що мають понад десяток поросят. Але для чого так багато – ще не придумали.

Сьогодні діду Валерію військові вперше дали дозвіл виїхати з села. Останні десять місяців він не міг цього зробити, адже через обстріли їздити на автівці було небезпечно. Але він не скаржиться. Каже, вдома теж було що робити.

За інформацією штабу АТО, протягом доби бойовики обстріляли українські позиції 43 рази.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: