СБУ підтвердила зникнення українського журналіста у Донецьку і розпочала його пошуки

Про зникнення Станіслава Асєєва стало відомо 2 червня.

Служба безпеки України підтвердила, що в окупованому Донецьку дійсно зник український журналіст і публіцист, який писав під псевдонімом Станіслав Васін.

"Ми знаємо цю ситуацію... Ми його шукаємо, і знаємо, більш-менш, де. Більше нічого повідомити не можемо" — сказали в СБУ у коментарі "Громадському".

Справжнє ім'я Васіна - Станіслав Асєєв. Його оприлюднив журналіст Сергій Рахманін у виданні "Дзеркало тижня" у суботу, 10 червня.

"Ми зважилися оприлюднити його лише тоді, коли зникла надія, що наш колега в безпеці і на волі", — написав Рахманін.

За його словами, Асєєв востаннє виходив на зв'язок ще 2 червня. З тих пір його телефон мовчить, у квартирі видно сліди обшуку, а місцеперебування журналіста невідомо.

Факт зникнення Станіслава Асєєва також підтвердила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

"Всі компетентні органи відразу були поінформовані і долучені, аби дізнатися більше інформації про долю Стаса", — написала вона у Facebook.

"Українська правда" зазначає, що у день, коли стало відомо про зникнення Асєєва, він мав надіслати свій матеріал для видання "Радіо Свобода", однак так і не надіслав.

Асєєв писав матеріали про життя на окупованому Донбасі для видань "Українська правда", "Дзеркало тижня" і видання "Тиждень", він також вів власний блог у Facebook під псевдонімом Станіслав "Васін". За даними журналіста Рахманіна, Асєєву — 27 років.

Нагадаємо, 6 червня колишній народний депутат України Єгор Фірсов повідомив, що в окупованому Донецьку зник безвісти журналіст і письменник Станіслав Васін. За його словами, швидше за все, журналіста схопили бойовики. У його квартирі видно сліди злому і обшуку. При цьому акаунт Васіна у Facebook активний, з нього відправляють повідомлення і пишуть пости. Останній пост журналіста був опублікований за три години до повідомлення Фірсова - це було посилання на матеріал Васіна з приводу ситуації в окупованих Донецьку та Ясинуватої. 

Залиште свій коментар