Що означає повістка, вручена на блокпосту: юристи роз’яснили всі нюанси

Дата публікації
Перегляди
86к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що означає повістка, вручена на блокпосту: юристи роз’яснили всі нюанси

Фото: УНІАН

Вручення повістки на блокпосту – поширене на сьогодні явище, проте це не означає одразу мобілізацію та відправлення на передову.

Насамперед така повістка – це виклик для перевірки облікових даних та проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби. 

Про це розповіли юристи smartsolutions.ua

Там також зауважили, що вручення повістки на блокпосту не є порушенням закону, адже закон не містить вимог щодо часу або місця вручення повісток. Тож повістки можуть видавати також у громадських закладах, у будинках, на робочих місцях тощо. 

Юристи зауважили, що слід пам’ятати – на блокпостах повістку можуть вручити лише особи, що виконують ці функції відповідно до закону. Це – працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) або представники органів місцевого самоврядування. Щодо працівників поліції та підрозділів тероборони, то вони не мають права вручати повістки на блокпостах і можуть лише супроводжувати вказаних вище осіб.

Окрім того, вручена на блокпосту повістка має бути заповнена і підписана начальником центру комплектування та вручена вам особисто. Отримання повістки має бути засвідчене вашим підписом.

"Щодо відповідальності, то у разі нез’явлення особи за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у воєнний час, на неї може бути накладено штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень), а Національна поліція має право затримати військовозобов'язаного при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та примусово доставити до територіального центру комплектування", – пояснили юристи.

Окрім того, в Україні передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та на службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Покарання за це – ув’язнення на строк від трьох до п’яти років.

Нагадаємо, раніше в командуванні ЗСУ пояснили, чому вручення повісток за домашніми адресами українців є неефективним.

З гуманітарія в айтівці: українці масово змінюють професії

З гуманітарія в айтівці: українці масово змінюють професії

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
86к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація