Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сербські найманці на боці терористів воюють за мінімум, бо додому повернутися не можуть

На батьківщині їм загрожує тюремний строк.

Один колір, одна віра, одна кров - із такими гаслами громадяни Сербії їдуть на Схід України воювати на боці терористів із трилітерних псевдореспублік, йдеться в ТСН 16.45.

У СБУ стверджують, що кількість найманців-сербів, у порівнянні з предаставниками інших країн на окупованих територіях, рекордна. Їх воює не одна сотня.

Водночас, скуштувавши найманського хліба, скласти зброю в обмін на амністію та можливість без перешкод повернутися на батьківщину, погодилися одиниці.

Бойовики одного із загонів територіального псевдоутворення ДНР – серб і росіянин. Перший навіть не намагається приховати свого ставлення до сербського прем'єра Олександра Вучича за те, що він називає найманцями - іноземців, які воюють в Україні на боці сепаратистів. Водночас Сербія не вважає за потрібне вводити санкції проти Росії.

"В Сербії розташована значна кількість громадських організацій, проросійського спрямування і вплив Росії на Сербію значно більший, ніж задається на перший погляд", - розповідає співрозмовник спецпідрозділу СБУ Віктор.

В Україну серби вперше приїхали ще під час окупації Криму. Спочатку стояли на блокпостах у Севастополі. Згодом - перемістилися на континент.

Нині, у загонах трилітерних терористів воюють понад дві сотні сербів, кажуть у СБУ. Вони їдуть на Схід України, бо свято вірять, що Росія - їхній єдиний політичний союзник і саме вона, впевнені, допомогла їм у війні наприкінці дев'яностих.

"Ця категорія осіб є найбільш підготовленою. Оскільки вони прийшли здобули необхідний досвід здобули на Балканах, в Чечні, на Кавказі", - додає Віктор.

Більшість сербських найманців на Сході - це професійні розвідники або ж снайпери. Деян Берич, з позивним Декі - їхній одіозний лідер. Його фах - снайперська робота та контрснайперська боротьба. Саме він вираховує позиції українських снайперів та займається їхньою ліквідацією. Він теж починав воювати в Україні із Криму.

"Мене запросили хлопці-росіяни, які були у нас на війні, сказали: ти знаєш, що ми там робили, треба борг повернути. Ну, я пообіцяв, коли вони були у нас. Кинув роботу в Сочі на автобус і прийшов сюди 27 лютого минулого року", - каже найманець.

Берича затримували українські військові. Але, за 19 тисяч доларів, стверджує терорист, його викупили. І він знову пішов убивати українців: у районах Дебальцевого та Донецького аеропорту.

Берич найчастіше працює в парі зі своїм другом, теж сербом Деяном Вуєчем, на прізвисько Фокс. Той два роки прослужив у Білорусі, а потім був бійцем одного з елітних сербських спецпідрозділів. Найманець теж переконаний, що допомагає "своїм братам".

Сербський прем'єр-міністр стверджує, що його співвітчизники воюють на Донбасі за гроші. Називає і гонорар: від двох тисяч доларів за бій. В українській СБУ кажуть, насправді платять ватажки бойовиків сербським найманцям не більше чотирьох сотень, але головне - у них безвихідь. Повертатися додому - означає опинитися поза законом та потрапити за ґрати.

"Щоб не отримати нову війну на Балканах, ми не можемо дозволити нашим громадянам воювати в інших країнах і привозити радикальні настрої в Сербію", - каже голова комітету безпеки Сербії Момир Стоянович.

Після прийняття закону, який забороняє громадянам Сербії бути найманцями - бойовикам уряд країни пообіцяв амністію. Але лише у разі складання зброї та повернення на батьківщину. Погодився лише загін "Йован Шевич", рух так званих четників. Щось схоже на диверсійно-партизанський загін, який очолює Братислав Живкович. Підрозділ називали найбоєздатнішим сербським загоном, поміж усіх, що перебували Сході України.

Живковича та його прибічників в аеропорту, одразу після приземлення, зустріли сербські спецслужби. Найманцям влаштували п'ятигодинний допит і відпустили. Попередньо знищивши всі докази, які би могли підтвердити перебування бійців "Йован Шевича" у зоні АТО.

Ті ж, хто залишився в Україні повертатися до Сербії, схоже не планують. Вони об'єдналися у "Сербський гусарський полк" і продовжують за російські гроші вбивати українських воїнів та цивільних на українській землі.

Кореспондент ТСН Євгеній Агарков.

ВідеоГромадяни Сербії їдуть на Схід України воювати на боці терористів

Залиште свій коментар

Вибір редакції