Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Шкільне перемир'я": українським солдатам заборонили стріляти у відповідь і карають за непослух

Бойовики ж значно більш активні, однак переважно в темну частину доби.

Вимоги щодо дотримання умов перемир'я для українських воїнів на передовій стали жорсткішими. Водночас противник почувається значно вільніше та не соромиться атакувати позиції ЗСУ, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти стали свідками того, як позиції учасників АТО обстрілюють зі стрілецької зброї, а згодом додають і пострілі гранатометів. Військові щільно закривають свої укриття, аби жоден промінь світла не виказав їхнього розташування, а також мінують усі підходи до своїх бліндажів. Виходити вночі надвір категорично заборонено. "Я вже й забув, коли", - відповідає один із бійців на запитання, коли саме стріляв у відповідь на такі провокації.

ВідеоБойовики не дотримуються домовленостей про "шкільне" перемир'я

Позивний "Молот" пояснює, що така ситуація спостерігається кожної ночі від початку перемир'я. "Сидимо, слухаємо", - каже він. Командир на позиції підтвержує сувору заборону на відкриття вогню – кожен факт ретельно розслідується. День тому, коли хлопці відкрили вогонь у відповідь, це викликало гнів керівництва. "Буквально десять пострілів було, наступного дня зранку почались вимоги: чому відкрили, чи доцільно? Я вважаю, що їхнє життя було під ризиком. Неприємний факт був. Противник купу разів відкриває вогонь, і все це бачать, і розуміють, а ми відкрили – прийшла купа перевіряльників", - розповів військовий із псевдо "Лівша".

Вище командування пояснює, що суворі заборони пов'язані із стеженням за виконанням перемир'я. "Якщо є можливість не вікривати вогонь, ми робимо все, щоб не відкривати. Але якщо є загроза життю чи просування противника, захоплення території – ми відкриваємо", - розповів один із офіцерів і запевнив, що кримінальної відповідальності за вогонь по ворогу не передбачено.

Фотогалерея З'явились фотографії зруйнованої Авдіївки після обстрілу (6 фото)

У денний час, коли ситуація спокійніша, на позиції 72-ї бригади прийняли новий бойовий прапор, котрий вручав президента на параді Незалежності в Києві. "Чорні Запорожці" названі на честь одного з потужних формувань армії УНР. Завзятість сучасних оборонців України окупанти відзначили прізвиськом "чорна" для бригади, а вітчизняні волонтери підхопили та розвинули цю тему – так і народилася ідея про нову назву.

На передову в Авдіївку приїхав і новий Герой України Василь Тарасюк, який тепер служитиме в міжнародному миротворчому центрі. Він переконує, що за своїми хлопцями скучатиме, а також мріятиме, щоб колись його підрозділ зміг проявити себе вже у вирішальному у цій війні бою – і здобути перемогу.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції