Шойгу нагородив російських солдатів швейцарськими годинниками за бої під Дебальцевим - ЗМІ

Про це повідомляє команда групи Conflict Intelligence Team.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу нагородив російських солдатів швейцарськими годинниками Aviator Airacobra в лютому 2015 року за бої на Донбасі. Про це йдеться в новому звіті групи Conflict Intelligence Team.

Під час моніторингу соціальних мереж команда встановила профіль в "ВКонтакте" військовослужбовця 6-ї окремої танкової бригади (в/ч № 54096, селище Муліне, Нижегородська область) Євгенія Усова.

годинник за дебальцеве_3

На ньому розміщена фотографія, на якій, крім Усова, без зусиль розпізнається міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

годинник за дебальцеве_1

На фотографії Євген Усов зображений на лікарняному ліжку. Відповідаючи на запитання Івана Баданіна (товариша по службі, - ред.), Євген каже, що міністр побажав йому одужання, якнайшвидшого повернення до лав (тобто на військову службу), а також подарував "котли" (годинник). На наступній фотографії в профілі ми справді бачимо подарунковий годинник Aviator Airacobra з емблемою Міністерства оборони Росії на циферблаті", - йдеться у звіті.

годинник за дебальцеве_2

У коментарях під однією з фотографій російський солдат пише, що отримав осколкове поранення, а служить він у Муліному (саме там розташована 6 ОТБр).

"Очевидно, що осколкове поранення можна отримати і в результаті необережного поводження з боєприпасами або на навчаннях, але хіба став би в цьому разі його відвідувати особисто міністр оборони Росії, та ще й нагороджувати годиннником? Для нас очевидно, що така висока честь може бути надана тільки за участь в якомусь знаменному бою", - зазначили в Conflict Intelligence Team.

"Відновлюючи хронологію знімків Євгена Усова, ми бачимо таке: наступ на Дебальцеве почався 22 січня 2015 року. До 26 січня і після 14 лютого 2015 року Євген дуже активно веде свій профіль ВКонтакте, щодня репостячи на свою стіну за кілька записів з різних груп ВКонтакте, тоді як в цей період не опублікував жодного запису. Це свідчить про те, що в цей проміжок часу він "був відсутній", відповідно, в цей же проміжок часу отримав осколкове поранення", - звертає увагу група.

Conflict Intelligence Team зазначає, що 14 лютого 2015 року в його профілі вперше з'являється знімок з палати, зроблений в госпіталі ім. Бурденка (у Москві), не пізніше 21 лютого 2015 року в госпіталі його відвідує міністр оборони Росії Сергій Шойгу і вручає нагородний годинник з емблемою Міністерства оборони РФ.

"Які ж великі битви відбувалися в кінці січня — початку лютого 2015 року, за участь у яких Євгена особисто нагородив міністр оборони Росії? У цей період йшли бої за Дебальцеве, які стали інструментом тиску під час переговорів президентів Росії і України", - зробили висновок в групі.

Бої за Дебальцеве проходили з кінця липня 2014 року по лютий 2015 року, в результаті яких великий залізничний вузол перейшов під контроль бойовиків. За матеріалами доповіді російського опозиціонера Бориса Нємцова "Путін. Війна", ключову роль у військових успіхах терористів зіграло вторгнення російських військових. Не менше 70 російських солдатів, за твердженням Нємцова, загинули в січні-лютому 2015 році в цих боях. Міноборони Росії обіцяло виплатити компенсації за смерть і каліцтва, однак цю обіцянку виконано не було.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: