Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ситуація погіршується: в ОБСЄ заявляють про зростання порушень перемир'я на Донбасі

За тиждень спостерігачі зафіксували 220 інцидентів із застосуванням важких озброєнь.

Крихке перемир'я між Києвом і проросійськими сепаратистами в регіоні регулярно порушується, особливо часто - останніми тижнями.

Про це сказав в інтерв'ю Reuters перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

За тиждень спостерігачі зафіксували 220 інцидентів із застосуванням важких озброєнь порівняно приблизно з 40 випадками через тиждень після перемир'я, яке було оголошено на час збирання врожаю. В цілому в 2017 році спостерігачі бачили 3877 одиниць важкої техніки, які порушили перемир'я.

"Сигнали тривоги про зростання числа (порушень перемир'я) були вже давно", - сказав Хуг. - Ми через наші повідомлення попереджаємо, що ситуація знову поступово погіршується".

"Якщо зараз не зайнятися цими військово-технічними питаннями... нас чекає зростання насильства до кінця цього року", - попередив він. Хуг додав, що коли в листопаді замерзне земля, стане легше пересувати танки, важку артилерію та іншу техніку.

Від початку 2017 року війна забрала 75 життів, ще 346 осіб були поранені, що на 3-5 % більше порівняно з 2016 роком, сказав Хуг.

Хуг закликав Україну і Росію виконувати умови угод про відвід важких озброєнь від 500-кілометрової лінії розмежування і взаємне відведення військ. Перемир'я порушують обидві сторони, сказав Хуг.

“Вогонь у відповідь - теж порушення угод. У вимогах про незастосування зброї винятків немає", - додав він.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що представники ОБСЄ навмисно не помічають присутності російських військових на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції