Слідчий комітет РФ порушив понад 30 кримінальних справ на АТОвців – Селезньов

За його словами, до переліку фігурантів кримінальних справ в РФ може потрапити будь-який український військовий.

Слідчий комітет Російської Федерації порушив понад 30 кримінальних справ щодо українських військових-учасників АТО на Донбасі, деякі з цих справ – без конкретних фігурантів.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" повідомив представник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

"Ми отримуємо інформацію з відкритих джерел щодо рішень, які ухвалює Слідчий комітет Російської Федерації про порушення кримінальних справ стосовно учасників АТО на сході нашої країни", – сказав Селезньов.

На запитання про те, скільки таких кримінальних справ, він відповів: "Їх більше 30".

За словами Селезньова, в деяких кримінальних справах фігурують українські посадовці різного рівня, "починаючи від головнокомандувача ЗСУ генерала армії Віктора Муженка, закінчуючи командирами частин і підрозділів, які виконували або виконують зараз завдання в районах проведення АТО". Інші справи порушено безособово. "Тобто фактично будь-який з українських військовослужбовців, які виконували завдання на сході нашої країни, може потрапити в число фігурантів цих кримінальних справ", - пояснив він.

Селезньов також розповів, що коли на початку липня у нього в Сімферополі в окупованому Криму померла мама, він не зміг поїхати на її похорон. "На жаль, я не мав можливості віддати останню шану саме з цих міркувань. Дуже великі ризики залишитися в Криму назавжди", - сказав він.

Нагадаємо, також Владислав Селезньов повідомив, що на окупованому Донбасі перебуває близько 6 тисяч російських військовослужбовців. Він зазначив, що російські кадрові військові не припиняють прибувати на окуповані території східної України, в тому числі і керівний склад. 

Фотогалерея Поїздка президента до Вінниччини: Порошенко вручив нацгвардійцям державні нагороди (4 фото)

Залиште свій коментар