Смерть Захарченка. У чому пророцтво і при чому тут втрата позицій "ДНР" під Горлівкою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росії було б вигідно, аби свідки її злочинів зникли.

У смерті ватажка донецьких бойовиків Олександра Захарченка є багато символізму і навіть містики: ресторан із назвою "Сепар", поминки по Йосипу Кобзону, який гучно заявляв: "Донбас не співатиме гімн України, допоки я живий". Тиждень тому в інтерв'ю ТСН.Тиждень так званий міністр терористичної "ДНР" прямо заявив, що Захарченка ліквідують. 

"Я думаю, що ліквідують. А Тимофеєв, фінансова підтримка Захарченка, розумніший. Можливо, заляже десь на островах під інших прізвищем", - не виключав Юрій Лекстутес.

Олександр Тимофеєв під позивним "Ташкент" більше відомий як "гаманець Захарченка". У момент вбивства заходив у ресторан  разом з ватажком "ДНР". Бойовик контролював усе, на чому в квазіреспубліці можна заробити великі гроші. Разом з ним від вибуху дістала поранення наближена до "Захара" Наталя Волкова, головна пропагандистка серед молоді. У Волкової обпечено 40% шкіри. Тимофєєв прийшов до тями в лікарні. Сьогодні ж "Ташкента" з перебинтованою головою побачили на похороні Захарченка. 

Ресторан "Сепар" відкрили наприкінці 2017 року. Справжнім власником вважали самого Захарченка, але офіційно він належав його охоронцю – Олександру Костенку на прізвисько "Скромний". Відтепер він - головний підозрюваний у вбивстві свого боса. Бойовики вважають: "Скромний" був в курсі, що десь у закладі вибухівка тихо чекала на свою здобич. Проте є цікавий поворот. За іншою версією, мішенню був зовсім  не Захарченко. Подейкують, що цілились у фінансовий мозок бандитського угруповання "ДНР" - Тимофеєва. Захарченко був випадковою втратою. Є навіть людина, яка максимально відповідає на головне питання цієї бізнес-версії "кому це вигідно" - Сергій  Курченко. Колишній гаманець родини Януковича - зараз один із найактивніших бізнесменів на окупованій території. Якщо так, то вибух у "Сепарі" схожий на перерозподіл грошей та власності. Але справжнє слідство ніхто, схоже, вести не буде. Не минуло й доби, а Кремль вже призначив винних.

ВідеоСмерть Захарченка у ресторані "Сепар": бойовики знайшли "американський слід"

В Донецьку вже призначили винних у вбивстві Захарченка і вибили зізнання з чотирьох місцевих - що вони українські диверсанти. Справжнім власником ресторану "Сєпар" вважали Захарченка. Але офіційно він належав його охоронцю – Олександру Костенку на прізвисько "Скромний". Відтепер він - головний підозрюваний у вбивстві свого боса. Бойовики вважають: "Скромний" був в курсі, що десь у закладі вибухівка тихо чекала на свою здобич. Але є цікавий поворот - за іншою версією, мішенню був зовсім не Захарченко. 

Смерть Захарченка у ресторані "Сепар": бойовики знайшли "американський слід"

"Йдеться про залученність київського режиму. Про ці підозри ми говоримо відкрито", - заявила Марія Захарова, представниця МЗС РФ.

Головний спікер "молодої республіки" Едуард Басурін з переконаністю екстрасенса побачив, що підступними бандерівцями керувала рука США.

Новий лідер сепаратистів виглядає розгубленим. Непомітно, що Дмитро Трапезніков, колишній клерк середньої ланки футбольного клубу "Шахтар", щасливий від того, що його зненацька посадили в крісло вбитого попередника. Щодо майбутнього "ДНР" очільник квазіреспубліки й зовсім заплутався. "Донецька республіка житиме самостійно, незалежно, і як мріяв Олександр Володимирович - у великій Росії", - заявив він.

Насправді Росії було б вигідно, аби свідки її злочинів зникли. Як, до речі, некеровані герої "Гіві" та "Моторола". Невдоволення діями Захарченка та Тимофеєва зростало у Москві відкрито, а в Донецьку приховано, бо з початку року Захарченко і компанія знахабніли і почали перетворювати окуповану територію на приватну резервацію, з якої просто не вибратися. "Вони як людей утримують? Бюджетникам - дві тисячі. Написали кожен підписки про те, що зобов'язуються не виїжджати до України. Стоять "прикордонники" з "МГБ", які володіють цими списками. Ще сім'ї, а це півмільйона людей, які хотіли б, але не можуть виїхати", - додав Лекстутес.

Фотогалерея "Чекаємо на наступних". У Києві біля посольства РФ з курками-гриль і настоянкою глоду пом’янули Захарченка (3 фото)

Диктатори від невдоволення завжди рятуються війною. "Сепар" вибухнув на фоні військових невдач донецьких бойовиків. Зокрема, найманці Захарченка почали втрачати контроль над околицями вкрай важливої для них Горлівки.

Селище Шуми - один з найсвіжіших територіальних здобутків ЗСУ, але дуже й дуже проблематичний. Зараз тут тривають бої. Українців обстрілюють з териконів і з позицій навколо шахти Гагаріна.

Шуми були "сірою зоною" під Горлівкою. Противник, переконані українські військові, спробував захопити село. Розвідка вчасно помітила нові позиції ворога і серйозні аргументи змусили бойовиків повернутися в старі окопи. "У чому стратегічна важливість Шумів? В тому, що вони мають відкритий прохід в селище Північне", - сказав український військовий.

Українці зайняли укріплення  противника і самі просунули лінію фронту ще ближче до Горлівки. Вони добре розуміють, кінець війни залежить не від Захарченка, живого чи мертвого, а від Володимира Путіна. Відепер їм уже немає потреби провокувати українців дрібною стріляниною. Є сильніший привід для розігріву війни. Головний московський дипломат Лавров оголосив про блокування мирних переговорів у нормадському форматі, а нові маріонетки Москви кажуть, що 14 вересня так звана армія "ДНР" піде у контрнаступ.

У Києві точно розуміють: хто б не стояв за підривом "Сепара" насправді - Москва звинуватить Україну. 

Андрій Цаплієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції