Спільне інспектування біля Шумів, яке не відбулося: чого хотіла Росія і як було зруйновано кремлівські плани

Спільне інспектування біля Шумів, яке не відбулося: чого хотіла Росія і як було зруйновано кремлівські плани

Бойовики вимагали, щоб українці відійшли від своїх позицій біля селища Шуми під окупованою Горлівкою.

Навколо селища Шуми у передмісті окупованої Горлівки Донецької області розгорівся один з найбільших військово-політичних скандалів тижня. Через українські фронтові укріплення хотів пройти російський генерал. Ніби-то для спільної з ОБСЄ перевірки чи справді українські бійці, всупереч перемир’ю, риють нові траншеї.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Шуми - це ключ до усієї Горлівки. А Горлівка - це ключ до усього Донбасу. Якщо бойовики втратять оці панівні висоти, терикони, вони програють цю війну. Саме тому російським генералам так кортить зайти і подивитися на українські позиції і дізнатися про українські плани.

У четвер, 10 вересня, о 14:00 російський генерал мав з’явитися в українських окопах. Під Шумами Кремль непомітно втягнув Україну у підступну гру і Україна ледь її не програла.

Хід перший. Бойовики вимагали, щоб українці відійшли від своїх позицій біля селища Шуми. Мовляв, новозведені укріплення порушують умови перемир’я. ОБСЄ доповіло, що жодних нових позицій українці не збудували.

Але Кремль через свою маріонетку - ватажка угруповання "ДНР" Дениса Пушиліна, зробив другий хід. Він поставив ультиматум - якщо морпіхи батальйону не відійдуть з Шумів і не зруйнують своїх окопів, найманці знищать їхню артилерією.

Термін ультиматуму спливав о восьмій ранку сьомого вересня. 503-й батальйон морської піхоти відступати не збирався і готувався до важкого бою.

Україна намагалась утримати крихке перемир’я, вирішити ситуацію дипломатично і скликала Тристоронню контактну групу. Саме на це й розраховували в Кремлі, коли вустами бойовиків погрожували ударом артилерії. Якого до речі, так і не відбулося.

Справжнього удару було завдано на дипломатичному фронті. Хід третій. Під час засідання Тристоронньої групи голова російської делегації, помічник Путіна Дмитро Козак, почав тиснути на свого українського візаві Леоніда Кравчука в ультимативній формі.

"Я був здивований, чому раптом прийшов на засідання пан Козак. Він дуже так енергійно, навіть, із нотками ультиматуму сказав, що Україна має, нарешті, вирішити, чи буде вона виконувати Мінські угоди, чи не буде", - сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

Кравчук дав згоду на візит ворожого генерала в українські окопи. Прямі перемови - власне те, чого хотіла Росія.

Біло-червоними стрічками українські військові позначили маршрут, яким через лісосмугу до населеного пункту Шуми мала дістатися так звана інспекція.

Бойовики оголосили, що інспектувати українські позиції піде генерал-майор Руслан Якубов, очільник так званого невизнаного "представництва ДНР у Спільному Центрі координації та контролю". Насправді ж, "Якубов" - це прізвище-прикриття. Генерала звуть Руслан Вахітов, він громадянин Росії. На Донбас Вахітова відправили для налагодження контактів з місією ОБСЄ під виглядом місцевого ополченця.

У вересні 2017 року Росія вже спробувала втулити Якубова до ТКГ. Та у Мінську українська сторона відмовилася спілкуватися з генералом. Тепер, за головування Кравчука, росіяни, схоже, вирішили повторити спробу. У разі удачі вони б легалізували бойовиків, як сторону переговорів. Шах і мат. Війна на Сході стає внутрішнім конфліктом. Європа знімає з Росії санкції. Але для РФ цього замало. На додачу Якубов збирався принизити українських військових - хотів відзняти себе з триколором над українськими окопами.

Відео Морпіхи не пустили російського генерала до українських окопів, попри рішення політиків

Один з найбільших військово-політичних скандалів тижня. Бойовики хотіли проінспектувати українські позиції в районі селища Шуми. У четвер о 14:00 російський генерал мав з`явитися в українських окопах. Але коли вимоги почали розширюватися, інспекцію відмінили. Детальніше – у сюжеті. Більше про війну на Сході України

Морпіхи не пустили російського генерала до українських окопів, попри рішення політиків

Заступник командувача Об’єднаних сил Богдан Бондар оголосив, що через порушення домовленостей людей у російській формі на позиції не пустять. Жодної дзеркальної інспекції українців у своїх окопах бойовики і не збиралися дозволяти.

За словами Бондара, бойовики зажадали оглянути не одну, а кілька українських фортифікаційних споруд.

"Шість чи вісім координат, які вони давали. Присилають точку з координатами і кажуть, що хочуть перевірити. Потім другу. Потім третю", - сказав заступник командувача ООС Богдан Бондар.

Такого нахабства українська сторона не витримала. Наразі кремлівські плани було зруйновано.

Фіаско Кремля бойовики відзначили обстрілом території, на якій мала відбутися спільна з "ДНРівцями" інспекція.

Цього разу українці переграли противника без жодного пострілу. Інформаційна буря, яка здійнялася в українському суспільстві проти приниження військових у Шумах, відіграла в цій перемозі не останню роль.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів