Сплата боргів за воду на непідконтрольній Луганщині та верифікація заручників. Про що говорили у Мінську

Також обговорили питання ремонту мосту в Станиці Луганській. 

На засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 7 червня обговорили питання безпеки, заборгованості непідконтрольної частини Луганщини за воду, визволення заручників.

Про це заявила речниця представника України в Тристоронній контактній групі Дарка Оліфер у Facebook.

За її словами, в рамках економічної підгрупи вдалося домовиться про погашення частини заборгованості за спожиту на непідконтрольній Луганщині воду. Попри великий борг Попаснянський водоканал продовжує поставляти воду на непідконтрольну Україні частину Луганської області.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста запропонував реконструкцію моста в Станиці Луганській. Таку пропозицію підтримала українська сторона. Також в гуманітарній підгрупі детально обговорили підсумки верифікації, яка повністю відповідала українському законодавству і стандартами міжнародного гуманітарного права.

"Під час верифікації були повністю дотримані вимоги конфіденційності та добровільності волевиявлення", — резюмувала вона.

Нагадаємо, що раніше закінчилася верифікація (перевірка - ред) осіб, що здійснили злочини проти України, але яких можна помилувати, заради звільнення українців-заручників, які незаконно утримуються на окупованих територіях на Донбасі.

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

"В списку тих, кого вимагають звільнити представники ОРДЛО, є кількасот осіб, які не бажають переміщатися на окуповані території. Процес їх верифікаціі відбувався під координацією ОБСЄ, за участю офісу обмудсмена і СБУ, також кількох жінок-мам тих, хто здійснив злочини", - зауважила вона.

"Процес верифікації тих, хто утримується в пенітенціарних закладах і процесуально обмежений в правах, тривав з 28 квітня по 12 травня. За цей час група проїхала більше 14 тисяч кілометрів, відвідала 20 регіонів, побувала в 37 пенітенціарних установах", - резюмувала Геращенко. 

Залиште свій коментар