Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спостерігачів СММ ОБСЄ спіймали на співпраці із бойовиками "ЛНР"

Їм нагадали про неупередженість.

У неділю, 1 вересня, у мережі з'явилися світлини, на яких видно, як спостерігачі СММ ОБСЄ спільно з окупантами за допомогою безпілотника патрулюють  "Станицю Луганську". Так, проросійські бойовики знімали на відео дрон ОБСЄ, який пролітав над українськими позиціями. Спостерігачі не були проти цього.

Своєю чергою, українська сторона СЦКК передала представникам СММ ОБСЄ в Україні лист про цей інцидент. Зокрема, у документі спостерігачам нагадали, що Спеціальна моніторингова місія діє згідно з принципами неупередженості та прозорості. Українська сторона СЦКК зауважила, що відповідно до Кодексу поведінки ОБСЄ спостерігачі мають утримуватися від будь яких дій, що можуть поставити під сумнів їхню здатність діяти неупереджено.

Як наголошується, ці факти втручання в діяльність СММ ОБСЄ, очевидно, з їхньої згоди, вказують на те, що представниками патруля СММ ОБСЄ був порушений один із осноположних принципів Місії- неупередженості. У своєму зверненні українська сторона СЦКК закликала зробити відповідні висновки і розслідувати ситуацію.

Нагадаємо, 7 липня президент України Володимир Зеленський відвідав Станицю Луганську та заявив про наміри відновити зруйнований міст, через який люди перетинають лінію розмежування. На засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську сторони домовилися про початок від 1 серпня робіт над розмінуванням прилеглої до мосту території. Утім, 4 серпня українська сторона повідомляла про неможливість почати розмінування біля самого мосту через відсутність гарантій безпеки саперам з боку проросійських бойовиків. 

19 серпня українська сторона СЦКК повідомила про завершення розмінування на ділянці зруйнованого мосту в Станиці Луганській та оголосила готовність до початку демонтажу укріплень. 

Фотогалерея Українська сторона призупинила демонтаж конструкцій біля мосту в Станиці Луганській (6 фото)

Демонтаж розпочали в суботу, 24 серпня, однак згодом припинили через відсутність дзеркальних дій з боку бойовиків. У понеділок, 2 вересня, українська сторона продовжила демонтаж останньої фортифікаційної споруди.

Відео Україна повідомила ОБСЄ про завершення розмінування території у Станиці Луганській

Міжнародні спостерігачі чекають аналогічного повідомлення від бойовиків. Про це заявив спецпредставник місії під час переговорів, що відбулися напередодні у Мінську. Однак найманці не поспішають прибирати свої блокпости, як повідомляли у штабі ООС.  

Україна повідомила ОБСЄ про завершення розмінування території у Станиці Луганській

Залиште свій коментар

Вибір редакції