Студенти, які закінчили бакалаврат і вступатимуть до магістратури: чи мають вони право на відстрочення

Дата публікації
Перегляди
31к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Студенти, які закінчили бакалаврат і вступатимуть до магістратури: чи мають вони право на відстрочення

Мобілізація студентів

Чи може студент, який закінчує бакалаврат та вступає до магістратури, право на відстрочення від мобілізації - у матеріалі ТСН.ua

Мобілізація студентів

Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» отримання відстрочення від військової служби отримують громадяни, які навчаються у вищих навчальних закладах із денною формою навчання, зокрема у разі здобуття наступного вищого ступеня вищої освіти. Тобто студента не можуть мобілізувати, якщо він навчається у будь-якому навчальному закладі на денній формі навчання.  У такому разі, якщо студент отримав виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, йому потрібно надати документ, який підтверджує, що ви маєте право на відстрочення - довідку із навчального закладу. Нещодавно набув чинності закон про внесення учнів та викладачів профосвіти до переліку осіб, що не підлягають мобілізації. Згідно з цим законом не підлягають призову на військову службу під час мобілізації учні та викладачі установ професійної (професійної-технічної) освіти, нарівні зі студентами та викладачами професійної перед вищою та вищою освітою. Але так само як для студентів вищих навчальних закладів, відстрочення від мобілізації можуть отримати лише учні ПТУ денної чи дуальної форми навчання.

Чи надається студентам, які закінчують бакалаврат та вступають до магістратури відстрочення від мобілізації

Студенти, що закінчили бакалаврат, у липні вже не вважаються студентами та не можуть претендувати на відстрочення від мобілізації. Як пояснили у КНУ ім. Тараса Шевченка, студенти офіційно закінчують бакалаврат і більше не є здобувачами вищої освіти. Навіть, якщо військовозобов'язаний вступає на магістратуру, офіційно списки студентів формуються від 1 вересня — коли починається навчання. У проміжок між закінченням бакалаврату і вступом на магістратуру людина не є студентом і не має права на відстрочення.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація