Створено проєкт "перехідного правосуддя". Як каратимуть злочинців з обох сторін конфлікту після кінця війни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада має ухвалити декілька законів й актів.

В Україні створили проєкт документу, має вирішити більшість проблем, з якими країна зіткнеться, коли завершиться збройний конфлікт і до складу України повернуться тимчасово окуповані та непідконтрольні території.

Про це пише theБабель.

Так, 20 листопада генеральний прокурор Руслан Рябошапка, його заступник Гюндуз Мамедов і члени робочої групи з реінтеграції при президентові обговорили концепцію "перехідного правосуддя"

Серед іншого в створеному документі є пропозиції про те, як карати за злочини, вчинені по обидві сторони лінії розмежування.

Так, за кримінальними статтями судитимуть тих, хто скоїв військові злочини, злочини проти людяності або грубо порушував права людини.

Разом з цим влада має розробити закони, які дозволять провести люстрацію всіх керівників окупаційних адміністрацій, депутатів різних рівнів, суддів, силовиків, держслужбовців, причетних до порушень прав людини. Люструватимуть за результатами перевірок.

Ті, хто їх не пройдуть, не зможуть обіймати керівні посади на держслужбі й очолювати держпідприємства. Строк такого обмеження також планують визначити спеціальним законом.

Раніше радник секретаря Ради нацбезпеки і оборони з питань реінтеграції і відновлення Донбасу і депутат фракції "Слуга народу" Максим Ткаченко заявив, що "чиновники", які працюють в "адміністрації" бойовиків на окупованих територіях, можуть залишитися в команді нової влади після деокупації. Згодом він прокоментував свою заяву. Ткаченко уточнив, що йдеться, наприклад, про "керівників лікарень та театрів".

Відео Особливий статус Донбасу в Конституції та прямі переговори з ОРДЛО: Росія висунула нові вимоги Україні

Їх озвучив представник Росії в Мінській тристоронній групі Борис Гризлов. Строк дії закону про особливий статус окупованих територій спливає 31 грудня. І Кремль жадає не лише його пролонгації, а ще й закріплення в Конституції України та внесення поправок, узгоджених із представниками самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".  

Особливий статус Донбасу в Конституції та прямі переговори з ОРДЛО: Росія висунула нові вимоги Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції