Суцільний страх та безвладдя: жителі Комінтернового розповіли, як виживають між двома вогнями

У селі люди майже не виходять на вулицю.

Села буферної зони на Донбасі потерпають від браку тепла і продовольства. За Мінськими домовленостями, такі населені пункти фактично нічийні, влади не мають і перебувають між двома сторонами конфлікту. Одне з таких сіл - Комінтернове, під Маріуполем, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лише 10 кілометрів від Маріуполя, а життя тут зупинилося. Від влади у Комінтерновому лишилася, хіба що, розбомблена будівля сільради. Людей на вулицях рідко побачиш. З тисячі в мирний час, у селі зосталися зо 200 жителів. Загалом усі сидять по домівках. Що таке жити між двома вогнями, тут добре знають. 

"Сусід у мене помер, нікому було вивезти. Сама сіла в машину і відвезла в багажнику. Ну, посміялися на блокпосту, де ти трупа везеш. Я кажу - поруч сидить, он, у багажнику. Ну а що робити! Ну ніхто до нас не хоче їхати. Ні "швидка", ні пожежники, ні міліція!" - розповідає місцева жителька Вікторія. 

Українські військові, за домовленостями, сюди теж не мають права заходити. По суті, як і бойовики, але на практиці  для них  Комінтернове вже давно прохідний двір. Випитують про тих, хто підтримує Україну, і чи не заходять, бува, українські сили. Висловлювати власні думки з приводу війни тут бояться - місяць тому за підозрою в проукраїнській позиції бойовики викрали із села жінку.

ВідеоСела буферної зони на Сході країни потерпають від нестачі тепла та продовольства

Виживають у Комінтерновому завдяки городині та гуманітарці. Остання тут, як свято: для дітей – солодощі, для дорослих найцінніше - паливо. Люди радіють, що Червоний хрест привіз вугільні брикети, бо по дрова в ліс тут не підеш – повсюди розтяжки. 

Як і скрізь у зоні АТО, в Комінтерновому сподіваються, що така зима тут остання. У гіршому випадку, жителів тут не залишиться. 

Раніше повідомлялося, що жителі окупованої Донеччини скаржаться на "карателів", але масово "затарюються" в українських магазинах.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: