Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світ не визнав, а Москва годує з ложечки. Україна наполягає на скасуванні "органів влади" бойовиків

Рада ухвалила закон про місцеве самоврядування та амністію, але вони набудуть чинності лише після деокупації Донбасу.

Для переходу до виконання політичного блоку Мінських угод необхідно скасувати псевдоінститути влади на окупованому Донбасі.

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко після зустрічі з делегацію постійних представників держав-учасниць ОБСЄ, передає УНІАН.

Вона зауважила, що на зустрічі йшлося про необхідність виконання політичної частини Мінської угоди. 

Геращенко нагадала, що українська сторона ухвалила закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Луганської і Донецької областей, а також закон про амністію, але вони не набрали чинності через проведення на цих територіях "псевдофейкових інспірованих Кремлем виборів". 

Для того, щоб перейти до виконання політичного блоку Мінських угод, мають бути скасовані всі псевдоінститути влади на окупованому Донбасі, додала вона.

"Їх світ не визнав. Але ж Москва їх годує з ложечки, і дуже щедро. Саме Москва має зробити заяву про те, що ніяких інститутів влади не існує на цих територіях", - наголосила нардеп.

Позиція української влади полягає в неприпустимості з боку РФ "рейдерського захоплення української власності, а також визнання псевдодокументів, які створили фундамент для рейдерського захоплення української власності", пояснила Геращенко.

Вона наголосила, що закон про амністію може набрати чинності лише після демілітаризації та деокупації території Донбасу та за наявності українських судів на цій території.

Раніше ватажок бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що готовий домовлятися з Києвом про співіснування "на конфедеративних засадах". За його словами, терористи вже готові до переговорів з Україною, але не з чинною владою. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції