Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світлини бойовиків вкотре допомогли підтвердити присутність на Донбасі новітньої російської техніки

Світлини бойовиків вкотре допомогли підтвердити присутність на Донбасі новітньої російської техніки

​​Новітню російську систему зв'язку виявили в Макіївці

На Донбасі виявлені нові докази присутності там сучасної, нещодавно розробленої російської військової техніки.

Про це йдеться в розслідуванні лабораторії цифрової судової експертизи DFRLab.

Дослідники виявили дві фотографії, на яких видно недавно створений модуль супутникового зв'язку на території Донбасу, яка не контролюється урядом України.

9 червня 2018 року користувач "ВКонтакте"  "Артем Донецьк" розмістив альбом з кількома фотографіями різного часу, на яких зображена його діяльність в якості бойовика, контрольованих Росією збройних формувань в Донецькій області.

На двох фотографіях бойовик позує поруч з іншим найманцем на тлі зеленої супутникової антени. Ця радіолокаційна тарілка зовні виглядає так само як і супутникова антена російської системи зв'язку Ауріга-1,2В, яка стоїть на озброєнні армії РФ з 2014 року.

російська система зв'язку на Донбасі
Українська правда

У DFRLab порівняли зображення супутникової антени на фото із зображеннями задньої сторони системи Ауріга-1,2В на фрегаті класу Адмірал Григорович "Адмірал Ессен" Чорноморського флоту Росії.

Ця система ніколи не експортувалася в Україну і не використовувалася її збройними силами. Іншими словами, вона могла з'явитися на сході України тільки з Росії.

У 2016 році ця система була виявлена ​​на службі у російських військових в Сирії.

Одна з перших демонстрацій Ауріга-1,2В відбулася в 2015 на виставці Міністерства оборони Росії "День інновацій" в далекосхідному портовому місті Владивостоці. Система демонструвалася з табличкою, на якій перераховані її специфікації і вказаний 2014 рік як дата випуску.

російська система зв'язку на Донбасі
Українська правда

Об'єднавши зображення будівель та інших орієнтирів на задньому плані фотографій, дослідники визначили, що на них зображено П-подібну будівлю, що використовується 11-тим мотострілковим полком бойовиків "Восток", яка знаходиться в Макіївці.

Очевидно, що Ауріга-1,2В використовується для підтримки військових операцій підконтрольних Росії бойовиків на Донбасі. Хоча система в основному призначена для відеозв'язку, можливо, що вона використовувалася як більш безпечний спосіб зв'язку з пристроями на передовій.

російська система зв'язку на Донбасі
Українська правда

В рівній мірі можливо, що система Ауріга-1,2В використовується для зв'язку з російськими військовими.

Нагадаємо, раніше DFRLab повідомляла, що на сході України була виявлена ​​новітня система радіоелектронної боротьби РБ109-А "Былина", що надійшла на озброєння Збройних сил Росії в цьому році, а також кілька інших сучасних систем.

Залиште свій коментар

Вибір редакції