Священиків офіційно запросили до Нацгвардії із зарплатою у 8 тисяч гривень

Дата публікації
Перегляди
856
Священиків офіційно запросили до Нацгвардії із зарплатою у 8 тисяч гривень

Під час богослужінь на фронті капелани одягатимуть оливкову рясу

Військові капелани у законі. Священиків офіційно запросили стати на службу до лав Національної гвардії України. До цього отці їздили підтримувати бійців АТО на волонтерських засадах. Тепер, чотири десятки священиків підписали трудовий договір на три роки. І у відрядження на Схід капелани офіційно їздитимуть зі своїм полком. Перші ж збори отці провели на Львівщині у Золочівському замку, йдеться в ТСН.12.00.

Перші збори капеланів починаються молитвою на спомин про загиблих воїнів АТО. 38 священиків - греко-католики і православні - з'їхалися до Золочева з різних регіонів України. Щоб офіційно стати до лав Нацгвардії.

Священиків офіційно запросили стати на службу до лав Нацгвардії України

Священиків офіційно запросили стати на службу до лав Нацгвардії України

Тепер для капеланів Нацгвардії і священницьке вбрання буде особливим. Дизайн ряси запропонував військовий капелан Іван Михайлишин.

Під час богослужінь на фронті капелани одягатимуть оливкову рясу. А більшість часу священики носитимуть форму Нацгвардії з погонами та шевронами. На Сході капелани житимуть разом з бійцями у бліндажах.

Як і військовослужбовці, отці отримуватимуть зарплату.

"Вона трошки навіть більша, ніж у військових за контрактом. Більше 7 тисяч. Біля 8-9 тисяч", - каже заступник командувача Нацгвардії по роботі з особовим складом Ярослав Сподар.

Три місяці капелани житимуть у навчальному центрі Нацгвардії у Золочеві. Там вивчатимуть психологію та тактичну медицину. А потому разом із підрозділом, до якого прикріплені, вирушать у зону АТО.