Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Табір часів нацистської Німеччини". В'язні колонії в "ЛНР" розповіли про рабську працю на бойовиків

Зарплата ув'язнених становить дві цигарки на день.

В'язнів колоній на окупованій бойовиками "ЛНР" території перетворили на безкоштовну робочу силу в індустрії з мільйонними оборотами, пише журнал Новое Время.

Теймураз Ніхотін нещодавно вирвався з колонії, що опинилась на території так званої "Луганської народної республіки". За законами України його мали випустити понад рік тому, але адміністрація колонії продовжувала утримувати Ніхотіна в ув'язненні.

"Майже всіх змушують працювати й отримують на зеках величезні гроші, – нервово розповідає Ніхотін. – Це якийсь табір часів нацистської Німеччини!"

ВідеоПоліція встановила імена та оголосила в розшук бойовиків, які закатували служителів церкви

Троє бойовиків у червні 2014 у Слов'янську закатували чотирьох служителів однієї з церков, оголосивши їх "американськими шпигунами". Чоловіків викрали просто з богослужіння, піддавали тортурам та вбили. Їхні тіла знайшли через місяць після звільнення Слов'янська у братській могилі разом з 10 іншими убитими мирними мешканцями. Слідчі встановили, що розстріляли заручників троє терористів – це житель Макіївки Олег Образцов, та двоє мешканців Слов'янська - Андрій Чернишов і Євгеній Пушков.

Поліція встановила імена та оголосила в розшук бойовиків, які закатували служителів церкви

У звіті Східної правозахисної групи вказано: "На території "Луганської республіки" у в'язницях і колоніях перебувають близько 5 тис. осіб. У кожного третього скінчився термін, але їх не випускають на волю: у колоніях ці люди приносять місцевій "владі" відчутну фінансову вигоду".

Для цього в "ЛНР" створили структуру з гучною назвою Державне унітарне підприємство виправних колоній. До нього увійшли всі дев'ять колоній на території, підконтрольній "ЛНР".

Це "унітарне підприємство" зусиллями зеків, що опинилися під його владою, виробляє безліч різних товарів для "адміністрацій" луганських міст – від меблів до шлакоблоків. 

Павло Лисянський, голова Східної правозахисної групи вважає, що справа поставлена на широку ногу: за рік зеки в колоніях виробляють продукцію на $ 3,5 млн.

Ув'язнений Віталій розповідає: "У луганських зонах зараз встановлені нелюдські закони й правила побуту: тим, хто не хоче працювати, ламають руки і ребра, показово б'ють на очах у всіх, виводять на мороз, роздягають і інше".

Зарплата ув'язнених становить дві цигарки на день.

ВідеоБойовики використовують собак і котів для відволікання уваги українських бійців

Цілі вулиці Мар'їнки безлюдні: жодного уцілілого будинку чи бодай вікна у хаті. Від старих мешканців залишилися по дворах їхні колишні чотирилапі покинуті друзі. Окупанти перш ніж самим визирати із шанців, спочатку викидають з окопів тварин. По бідолахах бійці не стріляють, але тварини все одно гинуть на розтяжках та мінах.

Бойовики використовують собак і котів для відволікання уваги українських бійців

У цілому, за оцінкою Лисянського, на зону з 900 людей  набирається не більше трьох десятків непрацюючих.

Рабську працю зеків активно використовують не лише в "ЛНР", але і в сусідній "Донецькій народній республіці".

Подібне стало можливим, на думку Лисянського, унаслідок того, що українська влада не змогла вивезти із зони АТО колонії. На вільну землю удалося евакуювати лише одну жіночу зону.

На волю виходять лише одиниці, як це сталося з Ніхотіним, якого ледве звільнили за допомогою правозахисників і представників іноземних посольств.

Сам Ніхотін каже: майже всі ув'язнені хочуть переведення до України. "Там [у "ЛНР"] ставлення до людей, як до худоби. І вирватися із зони можна лише дивом", – підсумовує він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції