"Тебе б'є русский мир": Козловський розповів про тортури бойовиків

Його затримали, коли він виносив сміття.

Колишній заручник бойовиків ОРДЛО вчений Ігор Козловський розповів, що терористи його били і приставляли до голови зброю.

Про це він розповів в ефірі телеканалу "112 Україна», - пише Укрінформ.

Козловський зазначив, що бойовики нібито знайшли у нього вдома дві гранати і вимагали визнати, що ці боєприпаси належать йому. Він додав, що такі "бесіди" супроводжувалася тортурами і побоями.

"Це в основному (було - ред.) побиття, били якимось предметом, я не бачив чим, у мене був мішок на голові. Це тривало кілька годин. Крутили "російську рулетку", приставляли до скроні пістолет, спускали курок. Вони весь час вимагали, щоб я визнав, що це мої боєприпаси", – розповів Козловський.

ВідеоВикладач Ігор Козловський розповів подробиці перебування у тюрмі "ДНР"

Не зійти з розуму у донецькій тюрмі йому допомогли вправи з йоги та усвідомлення підтримки з вільної України, а на звинувачення у тому, що всі його учні за Україну, він відповів своїм катам, що з цього щасливий. Вчений Ігор Козловський майже два роки просидів у підвалах псевдореспубліки.

Викладач Ігор Козловський розповів подробиці перебування у тюрмі "ДНР"

Він додав, що під час побиття, практично втрачав свідомість.

"Оскільки я не міг бачити, я слухав. Слухав свою біль, як закипає кров, тому що йде велика концентрація на серце. Серце починає битися з перебоями. Це було на межі. Вони кричали: "це русский мир прийшов", "тебе б'є русский мир", – зазначив вчений.

Козловський також розповів про те, як потрапив у полон до бойовиків. За його словами, в той день він був вдома з сином-інвалідом.

"Мене затримали близько двох годин дня, коли я вийшов платити за комуналку і винести сміття. Там стояла машина МДБ. Вони підійшли, запитали документи, сказали, що "вас запрошують на бесіду буквально 20 хвилин". Ці "20 хвилин" розтягнулися майже на два роки. Я довго не знав, в якому стані син, мені не говорили про нього, швидше за все, спеціально, додатковий психологічний тиск", – додав Козловський.

Учений-релігієзнавець Ігор Козловський у статусі заручника терористів "ДНР" провів майже два роки, і весь цей час відомі українці влаштовували акції з вимогою звільнити хворого професора з донецьких підвалів. Аби не втратити розуму в тюрмі, чоловік робив вправи з йоги та думав про учнів та Україну,

Залиште свій коментар

Вибір редакції