Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тема миротворців ООН на Донбасі буде наступною в разі провалу мінського процесу – Пристайко

Головний дипломат наголосив, що рішення належить до компетенції президента.

Україна не зняла з порядку денного питання про розміщення в зоні військового конфлікту на Донбасі миротворців Організації Об’єднаних Націй. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".

"Наша команда намагається зробити все, що в рамках Мінська", - наголосив керівник зовнішньополітичного відомства. За його словами, тема миротворців наразі не обговорюється через бодай теоретичну можливість добитися завершення конфлікту шляхом переговорів.

Фотогалерея На Батьківщину повернулись українці після року миротворчої місії в Конго (6 фото)

Однак на випадок провалу цього сценарію офіційний Київ зберіг варіант із місією ООН. "Коли ми зрозуміємо, що в рамках Мінська більше ні про що нове говорити неможна, й Росія впирається по кожному пункту – тоді ми будемо звертатися до наступного кроку", - пояснив Пристайко.

Міністр зауважив, що схвалення відповідного рішення є компетенцією винятково глави держави. "Це буде рішення не моє, а президента", - наголосив керівник МЗС. І додав, що досі Україна не зверталася до ООН із офіційним проханням про миротворчу місію на Донбасі. "Така можливість у нас є", - запевнив очільник української дипломатії.

Також Пристайко розповів, що найближчої середи, 18 грудня, під час засідання тристоронньої контактної групи в Мінську сторони мають погодити умови та терміни тих домовленостей, яких 9 грудня досягли лідери України, Росії, Німеччини та Франції під час "нормандських" переговорів. Зокрема, йдеться про припинення вогню, обмін полоненими та нові ділянки розведення сил і засобів.

Відео Туреччина підтримує введення миротворців ООН на Донбас

У Стамбулі Петро Порошенко зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоґлу. Турецька сторона заявила, що підтримує розгортання миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу, та навіть готова взяти в ній участь.

Туреччина підтримує введення миротворців ООН на Донбас

Залиште свій коментар

Вибір редакції