“Терпимо, боремося”: попри жорсткі графіки відключення світла, львів’яни не занепадають духом

Автор
Марія КужикМарія Кужик
Дата публікації
Перегляди
8056
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
“Терпимо, боремося”: попри жорсткі графіки відключення світла, львів’яни не занепадають духом

Кажуть, що захисникам важче, тож в своїх оселях знаходять можливості залишатись зі світлом.

Попри жорсткі графіки відключення світла, львів’яни не занепадають духом. На Львівщині запроваджують нові графіки відключень - світло вимикатимуть на вісім годин, на чотири -  заживлюватимуть споживачів і далі знов вимикатимуть. Таке рішення в обленерго ухвалили через дефіцит потужностей і багато скарг споживачів. Дехто нарікає, що світла не бачить ледь не добу, йдеться в ТСН.  

Під відключення підпадають і деякі об’єкти критичної інфраструктури. Щоб стабілізувати систему доведеться вимикати електрику в котельнях, станціях зв’язку та у поліклініках. Підпадають від відключення і великі підприємства, їх будуть попереджати повідомленнями за півгодини, щоб встигали завершувати технологічні  процеси.

Все через те, що потужностей в енергосистемі не вистачає. “Львівобеленерго” сподівається, що нові графіки допоможуть. Світло вимикатимуть на вісім годин, потім даватимуть на 4, і потім знов  вимикатимуть. 

Люди вдаються до альтернативних методів живлення - одна з родин показала ТСН інвертор, що працює на акумуляторах. Під час знімань електроенергію відімкнули, але у квартирі було світло та тепло завдяки приладу. “Оскільки в мене дитині пів року, то довелось якось вирішувати це питання. Ми поставили так званий UPS, до нього під’єднали кілька акумуляторів, нам вистачає цієї енергії на годин 8. Це мінімальний розхід - підігрів квартири, щоб було тепло і мінімальні лампочки”, - розповідає власниця придбання Лілія.

Також рятують генератори, хто може дозволити той ставить - кав’ярні, супермаркети чи приватні помешкання. У кого ж з мешканців Львова є можливість виїхати до села до рідних - планує туди, але вже за дуже скрутної ситуації. Там у більшості є пічки, буржуйки та каміни. 

Тож львів’яни не панікують і кажуть, що готові до тривалих знеструмлень. “Вдома є акумулятор автомобільний, світло заживлено. А на роботі генератор. Може ще років 20 тому не було таких енергозберігаючих технологій, а зараз з цим проблем немає, кожен може сам себе забезпечити”, - кажуть пересічні львів’яни. 

“Я можу виїхати з сім’єю, але хлопці, які нас захищають - їм набагато важче, терпимо, боремося”, -  додають опитані ТСН перехожі.

Читайте також:

На Луганщині бійці нищать ворога "трьома сокирами"

Масштабна реконструкція: на що перетворять знищений Росією харківський ринок Барабашова

Надію, що живий, обірвав результат тесту ДНК: трагічна історія вбитого окупантами дитячого письменника з Харківщині

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
8056
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація