Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тейлор пояснив, коли США та Британія можуть доєднатися до переговорів щодо Донбасу

Офіційних звернеть Києва до Вашингтона та Лондона ще не було.

Питання розширення переговорів у "нормандському форматі" щодо ситуації на Донбасі можливе за умови, що нинішні сторони перемовин – Україна, Росія, Німеччина та Франція – не зможуть досягнути результатів. До процесу можуть підключитися США та Велика Британія, проте офіційний Київ щодо цього питання ще не звертався.

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" сказав тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

"Президент Зеленський та інші представники українського уряду заявляли, що якщо нинішній "нормандський формат", "нормандська четвірка" не дасть результатів – а вони хочуть результатів - тоді вони розглянуть можливість просити Сполучені Штати і Британію приєднатися. Наскільки мені відомо, офіційного запиту про це поки що не надходило. Є серйозний інтерес з боку української влади і, зокрема, президента Зеленського рухатись уперед у мирному процесі. Ось уже 5 років триває робота над Мінськими домовленостями, 5 років діє "нормандський формат". І якщо це може принести результати – чудово. Якщо ж результатів не буде – то я так гадаю, може з’явитися прохання про появу інших учасників, таких як Сполучені Штати і Велика Британія", - сказав Тейлор.

Зеленський нещодавно заявив, що дискусія стосовно розширення "нормандського формату" може відбутися вже до кінця вересня.

"Сполучені Штати і Британія дуже зацікавлені в тому, щоб допомогти усім сторонам, надто ж Україні, знайти мирне рішення щодо Донбасу. Тому коли запит буде отриманий, ми будемо зацікавлені. (Радник президента США з національної безпеки) Джон Болтон був тут у Києві і мав розмову саме про це. І він сказав буквально те саме: якщо народ України забажає, аби ми приєдналися, ми зацікавлені розглянути таку можливість!", - зазначив Тейлор.

Він також переконаний, що російські війська скоро покинуть Донбас через економічний тиск внаслідок санкцій, який є лише додатковим тягарем і платить за нього російська влада і народ.

Відео Франція готова провести зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні

Про це заявив міністр закордонних справ країни Жан-Ів Ле Діан після зустрічі з російським колегою у Москві. Цьому, вважає очільник французького МЗС, сприяє обмін утримуваних осіб між Україною та Росією.  Цей факт, певні у Франції допоможе реалізації Мінських домовленостей.  

Франція готова провести зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції