Тимчук розповів, який обсяг вугілля щодня видобували "віджаті" бойовиками шахти

Тимчук розповів, який обсяг вугілля щодня видобували "віджаті" бойовиками шахти

Фото: УНІАН

Бойовики вимагають від "націоналізованих" підприємств перереєструвати авто в "ДНР".

Українські вугледобувні підприємства, які перебувають на нині окупованій території "ДНР", щодоби видобували майже 15 тисяч тонн вугілля.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

"АП "Шахта ім.А.Ф.Засядько" видобуває коксівне вугілля марки "К", щодобовий видобуток - 1 700 тонн; шахта "Щегловська-Глибока", ПАТ "Шахтоуправління "Донбас" видобуває коксівне вугілля марки "К", щодобовий видобуток - 2 200 тонни; шахта "Комунарська №22", ПАТ "Шахтоуправління "Донбас" видобуває енергетичне вугілля марки "Т", щодобовий видобуток - 3 000 тонн; "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу" видобуває енергетичне вугілля марки "Т", щодобовий видобуток - 7 800 тонн", - повідомив він, уточнивши, що всі ці шахти зареєстровані на підконтрольній Україні території.

За словами Тимчука, у зв'язку з набуттям чинності "закону ДНР" щодо "перереєстрації підприємств-нерезидентів ДНР" у "податкових структурах ДНР", керівництво шахти "Комсомолець Донбасу" у місті Хрестiвка вирішило призупинити діяльність підприємства на невизначений термін.

"Працівники підприємства будуть відправлені в неоплачувані відпустки; залишаться тільки робочі, які будуть забезпечувати життєдіяльність шахти (відкачка води, вентиляція та ін.)", - додав він.

Окремо також нардеп розповів, що ватажок бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко наказав пройти перереєстрацію всім автомобілям цих підприємств, на які було введено "зовнішнє управління" через блокаду ОРДЛО.

"Керівництво компанії прийняло рішення здійснити оплату за перереєстрацію, однак реєстраційні номери залишити українські. Причиною цього є необхідність частині машин виїжджати на територію, підконтрольну Україні", - наголосив Тимчук, зауваживши, що бойовики провели показовий арешт п'яти автомобілів КП "Вода Донбасу" для примусу керівництва прискорити перереєстрацію за "законами ДНР".

Нагадаємо, компанії Ахметова зупиняють роботу через блокаду. Як стало відомо, також нестача сировини спостерігається на Старобешівській ТЕС і на двох коксохімічних заводах.

Кабмін дозволив перевозити з ОРДЛО їжу, медикаменти, вугілля та сировину для металургії

Кабмін дозволив перевозити з ОРДЛО їжу, медикаменти, вугілля та сировину для металургії

Залізнична блокада на Донбасі триває майже місяць. Поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій не пропускають добробати, які вважають неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога - не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, які контролює агресор, статус окупованих. 

Ватажки бойовиків "ДНР" та "ЛНР" висунули "ультиматум" із вимогою припинити блокаду і прогрозили загарбати всі підконтрольні Україні підприємства на території ОРДЛО. 1 березня терористи заявили про фактично повний "віджим" українських підприємств. 

Раніше СБУ перехопила розмову ватажка бойовиків "ДНР" Олександра Захарченка про "віджим" Курченком загарбаних терористами підприємств. Головний терорист Донецька визнав, що списки підприємств передадуть до Москви.

Напередодні, 1 березня, бойовики на Донбасі заявили, що "націоналізація" українських підприємств є безстроковою.

Повʼязані теми:

Наступна публікація