Політ хворої фантазії. Як з роками деградували ідеї Захарченка зі створення "держави" на Донбасі

Понад три роки донецькі бойовики вигадують нові назви окупованим районам Донбасу.

Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко активно фантазує над новими назвами окупованих районів Донецької області. У вівторок, 18 липня, терорист, який до війни з Росією продавав курятину, заявив про створення "перехідної держави Малоросія"

За його словами, під цим так званим документом підписались "представники "ДНР", "ЛНР" і 19 регіонів України". Захарченко повідомив, що "незалежна молода держава Малоросія" буде створена на термін до трьох років. На цей "вимушений крок" терористи пішли, оскільки "Україна показала себе як держава, яка не відбулася", а "київський режим не в змозі залишити громадянську війну".

Прапором нової фейкової держави стане стяг гетьмана Богдана Хмельницького. "Столицею" нібито буде Донецьк. 

Але ще у травні ватажок бойовиків переконував, наскільки сильно донецькі окупанти хочуть інтеграції з РФ: "У нас одна мета - возз'єднання з батьківщиною, а батьківщина - це Росія. Кінцева мета комітету, вся робота спрямована тільки на одне - повернення на батьківщину".

У березні 2017 Захарченко був готовим активно вести перемовини з Києвом про співіснування "на конфедеративних засадах". Ватажок бойовиків заявив: "Про федералізацію ми готові були говорити з Києвом навесні 2014-го року до того, як Київ почав розстрілювати з танків, гармат і бойових літаків. Зараз ми готові вести діалог з Україною лише на засадах рівноправності, як незалежна держава. Може, як незалежна держава ми готові будемо домовлятися з Києвом про співіснування на конфедеративних засадах".

Терорист додав: "Ми чудово розуміємо, що війна рано чи пізно закінчиться переговорами про засади спільного життя з Україною. Географію не скасуєш. І ми готові до цих переговорів вже зараз". 

Втім, восени 2015 Захарченко висловлював переконання, що Україна стане частиною Донбасу швидше, ніж псевдореспубліки повернуться під контроль Києва: "Ви знаєте, швидше Україна буде частиною цього регіону". Він вважав, що "країна має переродитись", хоч у запропонованих влітку того ж року доповненнях до Конституції України бойовики визнають території Донбасу з особливим статусом "невід'ємною частиною України". Водночас, Захарченко не заперечував, якби підконтрольна йому самопроголошена республіка "приєдналася" до Росії, як окупований Крим. 

Не дивно, що вже наприкінці 2015-го ватажок бойовиків наполегливо закликав зберегти "незалежність" псевдореспубліки: "Не можна зрадити свого сина чи свою дочку. Не можна відмовитися від Батьківщини. Не можна віддати ту незалежність, за яку заплатили наші діти".

Проте фантазувати на тему заснування видуманих держав почали ще перші ватажки - Павло Губарєв, Олександр Бородай та інші. Тоді вони провели "референдум", на якому мешканці нібито охоплених конфліктом районів області проголосували за створення "Донецької народної республіки", яку не визнала жодна держава у світі. Це зробили лише такі ж самі сепаратистські утворення за підтримки Росії, як Південна Осетія та Абхазія.

ВідеоСБУ перехопила чергову телефонну розмову Захарченка з одним з російських кураторів

Своєю чергою, представник терористичної організації "ЛНР" Володимир Дегтяренко спростував свою участь в засіданні, де проголосили "Малоросію". Бойовик поскаржився, що з ними "це питання навіть не обговорювали".

Залиште свій коментар