Трампа закликали дозволити українцям розмістити Javelin на лінії фронту на Донбасі

Трампа закликали дозволити українцям розмістити Javelin на лінії фронту на Донбасі

Умова американської адміністрації не розміщувати Javelin на полі бою продиктована бажанням зберегти цю зброю.

Американські протитанкові ракети Javelin, які вже прибули до України, мають бути розгорнуті на лінії зіткнення на Донбасі для стримання, а не зберігатися на складах за сотні кілометрів від фронту.

Відповідний дозвіл має надати американська адміністрація, заявив екс-помічник міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії, нині старший директор Penn Biden Center Майк Карпентер, - пише Укрінформ

"Адміністрація Трампа повинна дозволити Україні розгорнути нову протитанкову зброю на фронті, а не наполягати на тому, щоб вона зберігалася під замком в західній Україні. В чому тоді сенс?", - зауважив експерт.

Відео США передали Естонії ракети для протитанкових систем Javelin

При цьому він додав посилання на статтю, опубліковану на сайті Atlantic Council про поставки американських ПТРК Javelin в Україну, де також наводяться його цитати.

Що треба знати про «вбивцю танків» Javelin. Інфографіка

У публікації, зокрема, наголошується, що умова американської адміністрації не розміщувати Javelin на полі бою продиктована бажанням зберегти цю зброю в цілісності. Водночас, за словами Карпентера, "складування протитанкових ракет за сотні миль від лінії фронту нівелює основну мету застосування цієї зброї як стримувального засобу та різко знижує її ефективність".

Експерт підкреслив, що "вся суть і полягає в тому, щоб противник двічі подумав про кількість жертв", яку могла би завдати сучасна протитанкова зброя.

Раніше стало відомо, що оборонний бюджет США передбачає для України допомогу в розмірі 350 млн доларів. До списку можливих постачань, окрім іншого, потрапили також протитанкові ракети Javelin. Їх мали надати за умови, що їх використовуватимуть подалі від лінії зіткнення, аби ті не потрапили до рук бойовиків.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів