Три місяці всеосяжного перемир'я: яка ситуація нині на Донбасі та що кажуть українські воїни

Дата публікації
Перегляди
396
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Три місяці всеосяжного перемир'я: яка ситуація нині на Донбасі та що кажуть українські воїни

Фото: УНІАН

Попри умовну "тишу", зброя і набої до можливого бою в окопах українських військових напоготові.

Сьогодні, 27 жовтня, рівно три місяці всеосяжного перемир'я на Донбасі, яке влітку погодила Тристороння контактна група. І за цей термін лише в ОБСЄ нарахували 1880 порушень припинення вогню. Бійці на фронті припускають: таких порушень суттєво більше, адже, попри відносне затишшя, обстріли з боку бойовиків лунають чи не щоночі. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цього року 22-річний Максим закінчив Львівську академію сухопутних військ і поїхав на війну у Луганську область. У свій перший фронтовий бліндаж він зайшов 27 липня. Саме в той день оголосили всеосяжне перемир'я.

"У той день саме був останній обстріл, як я приїхав. Потім відразу почалося перемир'я", - говорить він.

Тепер Максим з іншими бійцями лише спостерігають. Розповідають: влітку бойовики провокували - палили суху траву, яку вітер ніс на опорники української армії. Тепер ті без касок і бронежилетів у повний зріст і не ховаючись окопуються на власних позиціях. Тож на фронті з'явилась нова звичка: махати противнику, показуючи, що хлопці все бачать. Але вночі все одно чути провокативні обстріли і навіть вибухи.

На Світлодарській дузі у Донецькій області обстріли бойовики нині ведуть рідко. Частіше підлазять метрів на 150 до позицій українських бійців, і чекають реакції.

"Це провокація, щоб ми вистрелили першими. Так само знімають нас, чекають нашого пострілу. Але ми на це не ведемося", - говорить військовий.

Хтось до цього ставиться спокійно, когось така поведінка бойовиків відверто дратує. На фронті нині нема єдиної думки: перемир'я - це добре чи ні. Та попри умовну "тишу", зброя і набої до можливого бою в окопах хлопців напоготові.

Всеосяжне перемир'я: за 3 місяці відбулося щонайменше 1880 порушень припинення вогню

Всеосяжне перемир'я: за 3 місяці відбулося щонайменше 1880 порушень припинення вогню
Наступна публікація