"Тримають в неволі": окупанти не випускають з ОРДЛО абітурієнтів, які хочуть навчатися в Україні

Дата публікації
Перегляди
4963
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Тримають в неволі": окупанти не випускають з ОРДЛО абітурієнтів, які хочуть навчатися в Україні

Фото: УНІАН

Бойовики так званих "Л/ДНР" закрили виїзд нібито через "коронавірусний" карантин.

Абітурієнти з окремих районів Донецької та Луганської областей не можуть виїхати до підконтрольної Україні території для навчання або подачі документів до ЗВО.

Про це представник Донецька в ТКГ журналіст Денис Казанський повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, бойовики так званих "Л/ДНР" закрили виїзд нібито через "коронавірусний" карантин.

"На окупованій території дійсно проживає багато молоді, яка хоче вирватися з резервації. Для них вступ до українського ВНЗ - це шанс покинути гетто. Але після того, як Україна скасувала ЗНО для дітей з ОРДЛО, бойовики злякалися, що втратять молодь, і закрили людям виїзд", - зазначив Казанський.

Він додав, що зараз дозвіл на перетин лінії розмежування видає "міжвідомчий штаб ДНР", який, однак, випускає лише тих, хто має прописку на підконтрольній території.

"Абітурієнтів навмисно тримають в неволі, щоб вони втратили час і не змогли вчитися в українських ЗВО. У відповідь на всі прохання дозволити виїзд, бойовики відповідають, що надходити треба в "університети ДНР", - додав журналіст. 

Нагадаємо, що Верховна Рада України на позачерговому засіданні 3 липня проголосувала за спрощення вступу у заклади вищої освіти випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.

Діти з цих територій матимуть змогу вступати до вишів без складання зовнішнього незалежного оцінювання, а також зможуть вступити до всіх навчальних закладів, а не за обмеженим окремим списком (91 навчальний заклад), як це відбувається зараз. Їм для цього потрібно буде скласти вступні іспити. 

Вот такие сообщения получаю сейчас от молодых людей из ОРДЛО, которые хотят выехать для учебы или подачи документов в...

Опубліковано Денисом Казанским Вівторок, 14 липня 2020 р.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4963
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація