Тристороння контактна група оголосила про повне та безстрокове перемир'я на Донбасі з 5 березня

Тристороння контактна група оголосила про повне та безстрокове перемир'я на Донбасі з 5 березня

Фото: Facebook/прес-центр штабу АТО

У групі наголосили на важливості застосування дисциплінарних заходів у разі порушення перемир'я

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) у п’ятницю, 2 березня, оголосила про повне та безстрокове припинення вогню на Донбасі, починаючи з 5 березня.

"Тристороння контактна група за участі представників окремих районів Донецької та Луганської областей ... наголошує на важливості забезпечення миру і спокою для населення в зоні конфлікту на Сході України", - йдеться в заяві ТКГ, яку поширила прес-служба спецпредставника ОБСЄ в групі Мартіна Зайдіка.

В Мінську домовилися про припинення вогню на Донбасі

В Мінську домовилися про припинення вогню на Донбасі

ТКГ в заяві вказала на важливість прийняття і дотримання наказів про припинення вогню, ефективне застосування дисциплінарних заходів у випадках порушення перемир’я та уникнення наступальних дій і розвідувальних операцій.

У заяві також йдеться про важливість суворої заборони ведення вогню в напрямку і з боку населених пунктів, розміщення і застосування важкого озброєння в населених пунктах і поблизу них, а також навмисного обстрілу цивільної інфраструктури, зокрема шкіл, дитячих садків, лікарень та громадських приміщень.

Раніше про початок "весняного" перемир’я з 5 березня також повідомляли в Росії та в самопроголошений "ЛНР".

Нагадаємо, з 23 грудня 2017 року на Донбасі востаннє було оголошено перемир'я, про яке Тристороння контактна група домовилася в Мінську. Проте режим "тиші" неодноразово порушувався, сторони звинувачували одна одну в обстрілах.

З моменту початку конфлікту на Сході України в квітні 2014 року його жертвами стали понад 10 тисяч осіб. В 2017 році спостерігачі ОБСЄ зафіксували 401 тисячу випадків порушення режиму припинення вогню. Також зафіксовано чотири тисячі одиниць озброєння, яке перебувало на територіях, де його не повинно було бути.

Повʼязані теми:

Наступна публікація