Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тристороння контактна група оголосила про повне та безстрокове перемир'я на Донбасі з 5 березня

У групі наголосили на важливості застосування дисциплінарних заходів у разі порушення перемир'я

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) у п’ятницю, 2 березня, оголосила про повне та безстрокове припинення вогню на Донбасі, починаючи з 5 березня.

"Тристороння контактна група за участі представників окремих районів Донецької та Луганської областей ... наголошує на важливості забезпечення миру і спокою для населення в зоні конфлікту на Сході України", - йдеться в заяві ТКГ, яку поширила прес-служба спецпредставника ОБСЄ в групі Мартіна Зайдіка.

ВідеоВ Мінську домовилися про припинення вогню на Донбасі

Про припинення вогню на Донбасі домовилися в Мінську. Про це заявляють представники так званої ЛНР. Проте документ про абсолютне перемир’я тристороння контактна група поки не підписала. Там кажуть, що зроблять це в найближчі дні. Від української ж сторони повідомили, що цього місяця готові відвести техніку в районі Станиці Луганської, утім лише за умови повного дотримання режиму тиші.

В Мінську домовилися про припинення вогню на Донбасі

ТКГ в заяві вказала на важливість прийняття і дотримання наказів про припинення вогню, ефективне застосування дисциплінарних заходів у випадках порушення перемир’я та уникнення наступальних дій і розвідувальних операцій.

У заяві також йдеться про важливість суворої заборони ведення вогню в напрямку і з боку населених пунктів, розміщення і застосування важкого озброєння в населених пунктах і поблизу них, а також навмисного обстрілу цивільної інфраструктури, зокрема шкіл, дитячих садків, лікарень та громадських приміщень.

Раніше про початок "весняного" перемир’я з 5 березня також повідомляли в Росії та в самопроголошений "ЛНР".

Нагадаємо, з 23 грудня 2017 року на Донбасі востаннє було оголошено перемир'я, про яке Тристороння контактна група домовилася в Мінську. Проте режим "тиші" неодноразово порушувався, сторони звинувачували одна одну в обстрілах.

З моменту початку конфлікту на Сході України в квітні 2014 року його жертвами стали понад 10 тисяч осіб. В 2017 році спостерігачі ОБСЄ зафіксували 401 тисячу випадків порушення режиму припинення вогню. Також зафіксовано чотири тисячі одиниць озброєння, яке перебувало на територіях, де його не повинно було бути.

Залиште свій коментар

Вибір редакції