Троє військових звільнених з полону бойовиків мріють побути з родинами наодинці

Дочекалися свого героя на Волині, а у Дніпропетровську зустріли ще двох.

Повернення додому. У Дніпропетровську зустріли двох українських бійців, звільнених із сепаратистського полону. 25-річний Вадим Кирпиченко провів в одиночній камері без вікон 195 днів. 21-річний Олександр Макух потрапив у руки бойовиків під Дебальцевим. Щоб визволити його з підвалів СБУ, знадобився рік та 11 днів. Знесилені, але незломлені хлопці, нарешті, повернулися додому, йдеться в ТСН.16.45. 

Він вже добу вдома, але, зізнається, часу побути із рідними ще так толком і не було. Найближчий тиждень у Олександра розписаний буквально по хвилинах.

Їх взяли у полон під Дебальцевим. Четверо військовослужбовців на чолі з підполковником їхали в штаб по вільній дорозі, а коли повертались її вже контролювали бойовики. Але їх про це не попередили.

"Дорога була перегороджена, валялася купа ящиків, міни протитанкові були розкладені на дорозі. Водій різко дав по гальмах, машина зупинилася тільки без попередження відкрили вогонь по машині", - згадує Олександр.

В ефірі російського пропагандистського каналу заявили, що ця група українських військових сама здалася у полон. Олександр зізнається, думка, що в Україні його можуть вважати зрадником, весь рік не давала йому спокою. Командир Олександра приїхав до Дніпропетровська спеціально для того, щоб сказати йому – це не так.

Три місяці Олександра з товаришами тримали у полоні козаки. Там до них доходили звістки про Дебальцевський котел. Терористи тиснули психологічно, мовляв, усі ваші частини розбиті, в живих майже нікого не залишилось. Їх не виводили на вулицю і не давали подзвонити рідним. Олександр розповідає, полонені хлопці погоджувались працювати, бо за це їм… давали книжки.

Мама бійця каже, це був найстрашніший рік в її житті. Батальйон Олександра був у Іловайську, потім Піски, Дебальцеве і полон. Його більше 10 разів включали у списки для обміну, а звільнили у той день, коли вона отримувала його бойові нагороди.

Олександр потребує медичної та психологічної реабілітації. Після побоїв, каже, часто болить голова та спина, є проблеми зі сном. Треба також владнати військові справи. Якби не полон, він мав би бути демобілізованим ще рік тому.

Дочекалися свого героя і на Волині. Сергій Дмитрук повернувся з полону, в якому пробув 15 місяців. Захопили 28-річного бійця тербатальйону "Волинь" під Дебальцевим за кілька днів до ротації. Він допомагав харчами місцевому діду. Та одного вечора старий привів на зустріч із ним бойовиків.

Розповідати про полон Сергій не хоче. Найбільше - хоче залишитися з рідними наодинці. Найближчих планів боєць іще не має.

А от мета є – виховати синів справжніми чоловіками й патріотами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: