ТСН поспілкувалась з вчителькою, яку зобразили на муралі у прифронтовій Авдіївці

Жінка себе на зображенні не впізнала.

В Авдіївці на розбитій бойовиками будівлі австралійський художник намалював обличчя війни. Символізує його портрет місцевої вчительки української мови Марченко Марини Григорівни. Як місцеві жителі відреагували на вуличне мистецтво, дізналась кореспондент ТСН Наталя Нагорна.

Мурал розміром у чотири поверхи, малювали два дні. Це робота австралійського художника Гвідо Ван Хелтен. Він хотів намалювати війну на війні. Образ шукав за фотографіями видатних людей міста, які надала міська влада. Свій вибір зупинив саме на вчительці української мови. Обрав будинок, частина якого непридатна для життя, а її погляд спрямував у бік окупанта.

Сама собі на побитому портреті Марина Григорівна насправді й не надто сподобалась.

"Я себе там не впізнала, я така там стара як столітній дуб. А насправді мені 72", - каже вчителька.

Австралійський художник створив мурал у Авдіївці з портретом місцевої вчительки

Про те, що портрет малюють на будинку, який в Авдіївці називають "разукрашка", їй розповіли учні. Обрали саме її, як найкращу вчительку української у місті. Марина Григорівна соромиться – сама в собі нічого надзвичайного не бачить.

"Я собі проста вчителька, чим я там знаменита", - відповідає жінка.

У місцевих зображення викликало багато запитань. Навіть не бачивши портрет, вибір художника зрозуміли не всі, а побачивши – не зрозуміли, чому саме на цій "страшній" будівлі. Авдіївські перехожі мистецтво на стіні сприймають як зайвий привід полаятися.

В Олени Рогатинської Марина Григорівна була класною керівничкою, тому у втомленому обличчі вчительці вдячна дівчина помічає сум. Українські військові навпаки – навіть тут бачать оптимізм. Теперішнім учням Марини Григорівни байдуже, що говорять сердиті дорослі.

"Найкращий вчитель у школі, вона ще в моєї бабусі викладала", - кажуть учні.

ВідеоОбличчя жінки, яка бачила війну: австрійський художник створив мурал на зруйнованій будівлі Авдіївки

Самій викладачці інше болить – поблизу будинку, де відтепер вона дивиться на війну, ще восени 2014-го ледь не загинув її чоловік. Тоді його доправили у лікарню Мечникова і врятували. Щоправда наразі 79-річний чоловік знову лікується у Дніпрі, зламав шийку стегна. Портрет своєї коханої ще не бачив. Вони прожили разом вже півстоліття. Марина Григорівна чекає, коли повернеться її Віктор Дмитрович, вони знову співатимуть разом про кохання.

Про найкращі приклади столичного стрітарту дізнавайтесь у спецпроекті ТСН.ua: Урбанізм по-київськи. Найяскравіші мурали столиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: